Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 30 listopada 2018, 13:18

autor: Przemysław Zamęcki

Gra we wszystko na wszystkim. Fan retro gratów i gier w pudełkach, które namiętnie kolekcjonuje.

Najlepsze gry na PS4 – 15 świetnych gier na konsolę PlayStation 4

PlayStation 4 na dobre zadomowiło się na naszym rynku, dlatego postanowiliśmy w redakcji wybrać piętnaście najlepszych gier na tę konsolę. Oto rezultat naszej pracy.

3. God of War

Opasający ogromnym cielskiem Midgard Jormundgand jest istotnym elementem fabuły God of War. - 2018-11-30
Opasający ogromnym cielskiem Midgard Jormundgand jest istotnym elementem fabuły God of War.
  1. Gatunek: jak „wyrąbać” sobie wejście na górę – poradnik weekendowy
  2. Zagraj, jeśli: chcesz sprawdzić, jak wygląda zabawa w jedną z najważniejszych gier obecnej generacji
  3. Nie graj tylko wtedy, gdy: irytują Cię dzieci, a szczególnie nazbyt ciekawscy mali chłopcy, lub sam jesteś jeszcze chłopcem poniżej osiemnastu lat
  4. Gry podobne: Rise of the Tomb Raider, Uncharted

God of War nieprzypadkowo rozpoczyna się od cięcia toporem. Kratos napina mięśnie i uderza raz po raz ostrzem w pień drzewa, aż to poddaje się przemocy greckiego boga. Topór występuje tu jako narzędzie pracy i narzędzie służące do pozbawiania życia setek mitologicznych stworów wprost z bajań skandynawskich skaldów. Oto znak rozpoznawczy nowej odsłony serii o przygodach spartiaty, który oddalił się od swojego rodzinnego domu nieco bardziej niż zazwyczaj.

Owo symboliczne oddalenie się dotyczy nie tylko fabuły gry, ale także sposobu rozgrywki, mechanik odpowiadających za rzezanie, rozczłonkowywanie i miażdżenie ciał adwersarzy. Kratos jest równie brutalny jak kiedyś, ale starcia, w których bierze udział, są teraz bardziej... intymne. Kamera śledzi naszego bohatera, pokazując jego plecy, ograniczając jednocześnie widoczność na pole bitwy do niezbędnego minimum, tak aby gracz mógł poczuć zagrożenie w sposób bardziej namacalny. Niespodziewany atak może nastąpić z każdej strony, a czasem jeden czy dwóch zwykłych przeciwników potrafi przysporzyć problemów. A trzeba się jeszcze martwić o chłopca...

Nieprawda. Wcale nie trzeba. Atreus to zdolny uczeń, który w trakcie podróży między światami stanowi nieocenioną pomoc, niejednokrotnie ratując spartańskiej bestii życie.

God of War przedstawia historię ojca i syna. Tylko tyle i aż tyle. To kapitalna opowieść, w której nie pada ani jedno niepotrzebne słowo. Bo oprócz umiejętnego wymachiwania bronią (topór Lewiatan to nie jedyny oręż, którego używa Kratos) relacja nieokrzesanego brutala i delikatnego z początku chłopaka wybija się na pierwszy plan.

  1. Recenzja gry God of War – arcydzieło rzezi tylko na PS4

Czy masz konsolę PlayStation 4?

76,5%

Tak

23,5%

Nie

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Nier: Automata

Nier: Automata

Bloodborne

Bloodborne

Horizon Zero Dawn

Horizon Zero Dawn

The Last of Us

The Last of Us

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Uncharted 4: Kres Złodzieja

NiOh

NiOh

Persona 5

Persona 5

Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo
Najlepsze gry na Switcha – 12 świetnych gier na konsolę Nintendo

Mario, Zelda, Xenoblade - mimo młodego wieku, najnowsza konsola Nintendo doczekała się już wielu fenomenalnych gier. W tym cyklicznie aktualizowanym artykule stale prezentować będziemy tuzin najlepszych tytułów dostępnych na tej platformie sprzętowej.

Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli
Czy warto kupić PlayStation 4 Pro? Specyfikacja techniczna, plusy i minusy konsoli

Siódmego września w Nowym Jorku miała miejsce impreza pod nazwą PlayStation Meeting, na której Sony po raz pierwszy zaprezentowało konsolę PlayStation 4 Pro. Co ona potrafi i czy w ogóle warto zainteresować się tym urządzeniem?

Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA
Najlepsze gry gangsterskie... które nie są GTA

Seria GTA jeszcze długo pozostanie na gangsterskim tronie, nie oznacza to bynajmniej, iż to jedyna gra mafijna, na którą warto zwrócić uwagę. Przyglądamy się bliżej produkcjom, które wprowadzały nas w przestępczy światek…