Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 25 kwietnia 2021, 07:56

autor: Adrian Werner

Gry strategiczne na Androida - najciekawsze strategie mobilne

Rynek mobilny to nie tylko proste gry dla niedzielnych graczy, ale także zaawansowane strategie dla wymiataczy. Wybraliśmy najciekawsze z nich, a na liście znajdziecie zarówno darmowe jak i płatne tytuły.

NA STRONIE ZNAJDZIESZ

Antihero

Model biznesowy: płatna gra z opcjonalnymi mikrotransakcjami

ANTIHERO W SKRÓCIE
  1. Producent: Tim Conkling
  2. Wydawca: Versus Evil
  3. Data premiery: styczeń 2018

Antihero obsadza nas w roli szefa gangu działającego w Londynie epoki wiktoriańskiej. Czasy te nie należały do lekkich, więc nic dziwnego, że nasi podwładni nie cofną się przed niczym, by uniknąć głodu i ubóstwa. Do naszej dyspozycji oddano bogaty wybór kryminalnych aktywności. Możemy m.in. inwestować w nielegalne biznesy, parać się napadami i rozbojami, wykonywać zabójstwa na zlecenie czy infiltrować cudze przedsiębiorstwa.

Wszystko to przedstawione zostało z dużym przymrużeniem oka, a wiktoriański Londyn ma lekko karykaturalny charakter. Natomiast sama rozgrywka okazuje się rozbudowana i zapewnia masę swobody w prowadzeniu gangu, pozwalając nam samym decydować, jak brutalna będzie nasza banda.

  1. Zobacz grę Antihero w sklepie Google Play

This War of Mine

Model biznesowy: płatna gra z opcjonalnymi mikrotransakcjami

THIS WAR OF MINE W SKRÓCIE
  1. Producent: 11 bit studios
  2. Wydawca: 11 bit studios
  3. Data premiery: lipiec 2015

Nasza kolejna propozycja to jedna z najważniejszych polskich premier ostatnich lat i tytuł, który zrobił ze studia 11 bit markę rozpoznawalną na całym świecie.

This War of Mine zachwyca nietypową tematyką. Wojna to coś powszechnego w grach, ale większość z nich pokazuje ją z perspektywy żołnierzy. Natomiast nasi rodacy pozwalają wcielić się w cywilów próbujących przetrwać w mieście ogarniętym konfliktem zbrojnym. Trzeba gromadzić żywność, szukać leków i innych niezbędnych rzeczy, dbać o kryjówkę oraz przede wszystkim unikać kontaktu z żołnierzami.

Produkcja ta robi wielkie wrażenie ciężkim klimatem i smutnym przebiegiem rozgrywki, wymuszającym na graczach podejmowanie decyzji, które kończą się śmiercią niewinnych. Poza atmosferą i ponurym przesłaniem This War of Mine oferuje jednak także dopracowany i rozbudowany gameplay, a dzięki losowemu generowaniu misji całość można przechodzić wielokrotnie bez uczucia znużenia.

  1. Zobacz grę This War of Mine w sklepie Google Play
TWOIM ZDANIEM

Zdarzyło Ci się grać w pecetową strategię na komórce?

Nie, to nie wygodne.
66,2%
Tak, gram czasem, ciekawe doświadczenie.
19,6%
Może kiedyś dam szansę.
9,8%
Tak, ale bardziej na tablety niż smartfony.
4,5%
Zobacz inne ankiety
This War of Mine

This War of Mine

XCOM: Enemy Unknown

XCOM: Enemy Unknown

Kingdom Rush Origins

Kingdom Rush Origins

Clash Royale

Clash Royale

Open Panzer

Open Panzer

Iron Marines

Iron Marines

Door Kickers

Door Kickers

Transport Tycoon (2013)

Transport Tycoon (2013)

30 najlepszych tycoonów w historii – top strategie ekonomiczne na PC
30 najlepszych tycoonów w historii – top strategie ekonomiczne na PC

Kiedyś uwielbiane, a dziś zapomniane tycoony mają bogatą historię, w której nie brakowało gier wybitnych. Proponujemy przegląd trzydziestu naszym zdaniem najlepszych symulacji ekonomicznych, jakie ukazały się w ciągu blisko 30 lat istnienia tego gatunku.

Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3
Gry jak Candy Crush Saga, ale nie takie słodkie | Top 13 gier match 3

Czasami najlepsze rozwiązania to te najprostsze – o dziwo nie inaczej jest z grami, a już zwłaszcza z tymi na urządzenia mobilne. Dlatego przygotowaliśmy zestawienie 13 gier z kategorii match-3.

W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych
W co zagrać w wakacje na Androidzie? Lista dobrych gier mobilnych

Każdy z nas nosi dzisiaj ze sobą komputer, który zawstydziłby swoją mocą pecety z lat 90. – o smartfonie mowa. Warto więc przyjrzeć się najlepszych grom mobilnym 2017 roku, bo w zalewie tych produkcji znalazło się wiele świetnych tytułów.