Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 17 stycznia 2018, 15:35

autor: Czarny Wilk

Bez umiaru pożre gry oraz filmy, nie pogardzi też soczystym komiksem albo dobrze upieczonym serialem.

Red Dead Redemption 2 – czym będzie western Rockstara? RDR2 pod lupą

Choć premiera kontynuacji świetnego Red Dead Redemption już za kilka miesięcy, Rockstar Games wciąż trzyma w tajemnicy większość informacji o nadchodzącym tytule. Z nielicznych opublikowanych wiadomości można jednak już co nieco wywnioskować.

Jeśli Rockstar Games nie zrobi nam w międzyczasie jakiejś niemiłej niespodzianki, to już za kilka miesięcy zagramy w kontynuację jednej z najlepszych gier siódmej generacji – Red Dead Redemption. RDR2 ponownie zabierze nas na spalony słońcem i targany bezprawiem Dziki Zachód, gdzie oddamy się pojedynkom w samo południe, napadom oraz hazardowi.

Choć premiera gry jest już blisko, o produkcji tej wciąż wiemy zaskakująco mało. „Gwiazdy Rocka” wprawdzie udostępniły światu trailery oraz garść screenshotów z nadchodzącej produkcji, ale jeśli chodzi o bardziej konkretne informacje o rozgrywce czy fabule, były one na tyle skąpe, że ciężko stworzyć na ich podstawie obraz tego, co nas czeka. Nie znaczy to jednak, że nikt tego nie próbował – fani od miesięcy rozkładali na czynniki pierwsze klatki materiałów filmowych i analizowali piksele udostępnionych grafik, wysuwając bardziej bądź mniej wiarygodne wnioski. Poniżej znajdziecie zestawienie tego, co odkryli, przemieszane z potwierdzonymi informacjami oraz najciekawszymi teoriami.

Twórcy skutecznie ukrywają tożsamości większości widocznych na zwiastunach postaci. - 2018-01-17
Twórcy skutecznie ukrywają tożsamości większości widocznych na zwiastunach postaci.

Uwaga!

W tekście występują spoilery zdradzające pewne szczegóły historii opowiedzianej w Red Dead Redemption.

Geneza Dutcha, czyli bardziej dziki Dziki Zachód

W oryginalnym Red Dead Redemption widzieliśmy zmierzch Dzikiego Zachodu, do którego powoli zaczynała wkraczać cywilizacja w postaci pierwszych automobili czy karabinów maszynowych. W „dwójce” cofniemy się w przeszłość i ujrzymy krainę bezprawia z jej najlepszego (czy może raczej najgorszego) okresu. Dokładne lata, w których toczyć się będzie akcja gry, nie zostały podane, ale dzięki informacjom z „jedynki” wiemy, że gang Dutcha był najbardziej aktywny pod koniec XIX oraz we wczesnych latach XX wieku – aż do 1906 roku, gdy podczas nieudanego napadu John Marston został ciężko ranny i zostawiony przez swych kompanów na śmierć.

Jako że dowodzona przez Dutcha van der Linde grupa ponownie stanie się istotnym punktem scenariusza, możemy z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, iż główna część fabuły Red Dead Redemption 2 umiejscowiona zostanie gdzieś przedziale lat 1890–1906. Pewną podpowiedzią, czego spodziewać się po opowiedzianej w grze historii, są też znane nam fakty z życia przywódcy gangu.

Dutch był człowiekiem prezentującym silną postawę antyrządową. W imię walki o lepsze jutro buntował się przeciw odgórnej kontroli i nowoczesnej technologii, wykazując się przy tym dużym altruizmem. Okradał tych, którzy mieli więcej pieniędzy, niż potrafili wydać, sprzeciwiał się przedstawicielom rządu, rozdawał skradzione łupy biednym i karał osoby cechujące się okrucieństwem i nikczemnością. Cieszył się także dużym szacunkiem członków swego gangu, którzy widzieli w nim wielkiego przywódcę.

Z czasem jednak Dutch coraz lepiej zdawał sobie sprawę z bezcelowości swojej misji. Walka o lepszy świat stała się tylko pretekstem do popełniania kolejnych przestępstw, a on sam zaczął wykazywał objawy szaleństwa, maskując gorycz niekontrolowaną przemocą oraz nienawiścią do otoczenia. W momencie gdy doszło do wspomnianego nieudanego napadu w 1906 roku, gang był już w rozsypce, a jego członkowie dawno stracili wiarę w swego lidera.

Krótka scena z Dutchem zaprezentowana na powyższym zwiastunie sugeruje, że będący głównym bohaterem gry Arthur Morgan darzy swojego przywódcę dużym szacunkiem – a więc przynajmniej ta scena ma miejsce prawdopodobnie w początkowych latach funkcjonowania gangu, pozwalając jeszcze bardziej zawęzić okres, w którym może toczyć się gra.

TWOIM ZDANIEM

Kiedy Twoim zdaniem Red Dead Redemption 2 wyjdzie na PC?

Nigdy nie ukaże się na PC.
48,6%
Po konsolach, może nawet rok później.
48,4%
W tym samym czasie co na konsole.
2,9%
Zobacz inne ankiety
Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption 2

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption

Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Red Dead Redemption: Undead Nightmare

Red Dead Rockstar - tak się robi westerny w stylu GTA!
Red Dead Rockstar - tak się robi westerny w stylu GTA!

Niezapomniane Red Dead Redemption z prędkością rewolwerowca zawładnęło sercami graczy na całym świecie. Czwarte urodziny gry to doskonały moment, aby bliżej przyjrzeć się nie tylko samemu tytułowi, ale i historii całej serii.