Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać Artykuły PREMIUM

Publicystyka

Publicystyka 1 stycznia 2018, 14:50

Gry stycznia 2018 – najciekawsze premiery i konkurs

Początek roku to przede wszystkim uczta dla fanów bijatyk – w krótkim odstępie czasu wyjdą Dragon Ball FighterZ i Street Fighter V: Arcade Edition, aż dwaj solidni pretendenci do miana gatunkowego króla. Coś dla siebie znajdą także miłośnicy gier RPG.

Początek nowego roku nie imponuje liczbą premier, w tym okresie próżno wyglądać również debiutów najgłośniejszych tytułów. Zadowoleni będą natomiast fani dwóch nisz – japońskich gier fabularnych oraz bijatyk. Oba gatunki wzbogacą się o bardzo interesujących przedstawicieli. Oprócz tego hity sprzed miesięcy zostaną rozbudowane o dodatki DLC, a scena gier niezależnych powiększy się o kilka ciekawych tytułów.

Street Fighter V po dwóch latach doczeka się rozszerzonej wersji Arcade Edition, mającej przekonać do siebie graczy zrażonych stanem premierowego wydania tej produkcji. Bijatyce Capcomu zadanie przyciągnięcia do siebie nowych użytkowników mocno utrudni jednak debiutujący dziesięć dni po niej Dragon Ball FighterZ, świetnie zapowiadający się tytuł oparty na kultowej serii mang i anime Akiry Toriyamy.

W styczniu szykuje się uczta dla łowców potworów… Niekoniecznie tych z „Wiedźminlandu”. - 2018-01-01
W styczniu szykuje się uczta dla łowców potworów… Niekoniecznie tych z „Wiedźminlandu”.

Fani japońskich gier fabularnych, zwłaszcza tych pamiętających czasy SNES-a oraz pierwszego PlayStation, dostaną wybór między dwiema produkcjami silnie nawiązującymi do klasyki gatunku pokroju Final Fantasy czy Xenogears. Lost Sphear zachęca do siebie nazwiskami twórców, wcześniej maczających palce w bardzo udanym I am Setsuna, natomiast Legrand Legacy poza tradycyjnymi dla gatunku atrakcjami spróbuje skusić dodatkowymi aktywnościami pokroju rozbudowy zamku czy dowodzenia armiami. W styczniu przeprowadzona zostanie także próba zaszczepienia wśród zachodnich graczy miłości do serii Monster Hunter, której najnowsza odsłona zaoferuje dawno niespotykane w cyklu wysokobudżetowe doznania.

Dla graczy niegustujących w „japońszczyźnie” najbliższy miesiąc może być lekko rozczarowujący, choć i oni przy odrobinie dobrej woli powinni znaleźć co nieco dla siebie. Zwłaszcza jeśli ostatnio zagrywali się w Assassin’s Creed Origins, Wolfensteina II lub Total War: Warhammera II – każdy z tych tytułów doczeka się sporych DLC, niewprowadzających wprawdzie rewolucyjnych zmian, ale oferujących przynajmniej po kilka godzin dodatkowej zabawy.

KONKURS! Wygraj najbardziej oczekiwaną przez siebie premierę miesiąca!

Zapraszamy Was do udziału w konkursie, w którym do wygrania jest wskazana w komentarzu pozycja na wybraną platformę. Użytkownik, którego post zostanie nagrodzony, otrzyma najbardziej oczekiwaną przez siebie grę.

Aby wygrać, do 30 stycznia 2018 roku trzeba podać najbardziej wypatrywany przez siebie tytuł, który ma premierę w tym właśnie miesiącu, i krótko uzasadnić swój wybór. Opinię tę należy umieścić w komentarzu pod niniejszym artykułem. Dodatkowo, będąc zalogowanym, należy odszukać wybraną produkcję w naszej encyklopedii gier i przyznać jej „łapkę w górę”. Trafi ona wówczas do kolekcji gier użytkownika. Najpierw jednak koniecznie przeczytajcie regulamin konkursu „Gra Miesiąca”, jego akceptacja jest warunkiem niezbędnym do uczestnictwa w zabawie.

W poprzedniej edycji konkursu wygrał komentarz użytkownika anastazja1979.

Nagrody w konkursie sponsoruje SKLEP GRYOnline.pl.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

W GRYOnline.pl najpierw był współpracownikiem, zaś w 2023 roku został szefem działu Produktów Płatnych. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafiał do coraz większych portali. Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej

TWOIM ZDANIEM

Na którą grę lub dodatek stycznia czekasz najbardziej?

The Inpatient
1,5%
Dragon Ball FighterZ
52,7%
Railway Empire
4,1%
Subnautica
4,7%
Street Fighter V: Arcade Edition
0,6%
The Room: Old Sins
0,6%
Wolfenstein II: The New Colossus – The Diaries of Agent Silent Death
3,6%
Lost Sphear
1,2%
Iconoclasts
1,2%
Legrand Legacy: Tale of the Fatebounds
0,6%
Total War: Warhammer II – Rise of the Tomb Kings
3,7%
Staxel
0,9%
Assassin’s Creed Origins: The Hidden Ones
7,1%
Monster Hunter World
17,3%
Zobacz inne ankiety
Subnautica

Subnautica

Monster Hunter: World

Monster Hunter: World

Dragon Ball FighterZ

Dragon Ball FighterZ

Railway Empire

Railway Empire

Assassin's Creed Origins: Ukryci

Assassin's Creed Origins: Ukryci

The Inpatient

The Inpatient

Wolfenstein II: The New Colossus - Dziennik agentki Cicha Śmierć

Wolfenstein II: The New Colossus - Dziennik agentki Cicha Śmierć

Lost Sphear

Lost Sphear

Street Fighter V: Arcade Edition

Street Fighter V: Arcade Edition

Staxel

Staxel

Gry marca 2018 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry marca 2018 – najciekawsze premiery i konkurs

W tym miesiącu czeka nas sporo ciekawych debiutów. Powróci seria Far Cry. Swój nowy projekt zaprezentują twórcy This War of Mine. Miłośnicy kooperacji natomiast będą mogli wybierać spośród klimatów pirackich, fantasy i więziennych.

Gry lutego 2018 - najciekawsze premiery i konkurs
Gry lutego 2018 - najciekawsze premiery i konkurs

Luty przynosi ze sobą debiut wyczekiwanego od lat Kingdom Come: Deliverance oraz świetnie zapowiadających się odświeżeń klasyków – Shadow of the Colossus oraz Age of Empires: Definitive Edition.

Gry grudnia 2017 – najciekawsze premiery i konkurs
Gry grudnia 2017 – najciekawsze premiery i konkurs

Sezon premier największych hitów za nami. Grudzień upłynie nam głównie przy remasterach klasyków oraz debiutach większych i mniejszych dodatków do gier. Pojedynczymi wyjątkami są m.in. trzecia odsłona SpellForce oraz polskie Seven: The Days Long Gone.