Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 23 stycznia 2023, 15:09

autor: Radosław "Wacha" Wasik

ProMods – rozszerzenie mapy. Najlepsze mody do ETS2

Jedenaście lat minęło od premiery Euro Truck Simulatora 2, a fani ciągle tworzą modyfikacje usprawniające i ulepszające tę grę. Przed Wami najciekawsze mody do ETS2.

ProMods – rozszerzenie mapy

Na początek mod, który śmiało może konkurować z płatnymi DLC. ProMods kompleksowo odświeża mapę gry, umieszczając na niej niedostępne wcześniej państwa i miasta, a także ulepszając te już istniejące. Celem autorów dodatku było stworzenie świata, w którym poszczególne kraje mogą zostać rozpoznane nie poprzez sprawdzenie mapy czy znaków, tylko przez charakterystyczne krajobrazy, roślinność i budynki. Oprócz tego w każdym państwie wprowadzono obowiązujące w nim przepisy ruchu, znaki drogowe oraz tablice rejestracyjne.

Wspomniane wcześniej nowe kraje to m.in: Andora, Bułgaria, Estonia, Wyspy Owcze, Finlandia, Islandia, Wyspa Man, Jersey, Łotwa, Liechtenstein, Litwa, Mołdawia, Rumunia, Rosja, Słowenia, Hiszpania oraz Ukraina. Na tych terenach znalazły się dziesiątki nowych, szczegółowo wykonanych miast. Z kolei w istniejących już państwach dołożono lub ulepszono ponad 100 miejscowości, a także poprawiono wiele dróg, by całość wyglądała bardziej realnie niż w oryginalnej grze.

W dodanych miastach można wykonywać zlecenia bądź korzystać z warsztatów, więc nie są to tylko lokacje do zwiedzania, ale również funkcjonalna część gry. Oczywiście nie zabrakło ogromnej ilości nowych dróg, które pozwalają podziwiać pieczołowicie wykreowane krajobrazy i dają możliwość przemierzania kolejnych setek kilometrów.

Modyfikacja ProMods do poprawnego działania wymaga DLC Going East!, DLC Scandinavia, DLC Vive la France!, DLC Italia, DLC Beyond the Baltic Sea, DLC Road to the Black Sea oraz DLC Iberia.

Instrukcja instalacji

  1. Stwórz konto na stronie moda.
  2. Przejdź do tej podstrony, wybierz ostatnią wersję, w tym przypadku Promods 2.64, działającą z ETS2 1.46.x, kliknij Installer w sekcji Download Links i postępuj zgodnie z dalszą instrukcją.
  3. Teraz trzeba wygenerować plik def, w którym ustawisz między innymi poziom głośności dźwięku w kabinie, odległość zanikania roślin czy poziom zniszczeń.
  4. Pobierz plik def, a także wszystkie dziewięć plików (w opcji darmowej), które ujrzysz na kolejnej stronie. Pobraną zawartość umieść w jednym folderze. Poniżej znajduje się jeszcze testing tool, ten plik również zapisz w owym folderze.
  5. Przejdź do katalogu z wszystkimi pobranymi rzeczami i uruchom znajdujący się tam plik TestFiles.exe. Jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, idź do kolejnego punktu. W przypadku nieudanego testu pobierz pliki jeszcze raz.
  6. Wypakuj archiwum promods-v263 i przenieś wszystkie pliki .scs z wypakowanego folderu wraz z utworzonym wcześniej plikiem def do katalogu Moje Dokumenty/Euro Truck Simulator 2/mod na dysku C.
  7. Na koniec przejdź do menedżera modów w grze i aktywuj pliki ProMods.
TWOIM ZDANIEM

Który symulator ciężarówek lubisz najbardziej?

Euro Truck Simulator 2
61,7%
SnowRunner
21,8%
American Truck Simulator
13,5%
German Truck Simulator
1,5%
Inny
1,5%
Zobacz inne ankiety
Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2

Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska

Euro Truck Simulator 2: Going East! Ekspansja Polska

Euro Truck Simulator 2: Skandynawia

Euro Truck Simulator 2: Skandynawia

Euro Truck Simulator 2: West Balkans

Euro Truck Simulator 2: West Balkans

Euro Truck Simulator 2: Italia

Euro Truck Simulator 2: Italia

Euro Truck Simulator 2: Iberia

Euro Truck Simulator 2: Iberia

Euro Truck Simulator 2: Droga do Morza Czarnego

Euro Truck Simulator 2: Droga do Morza Czarnego

Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

Euro Truck Simulator 2: Vive la France!

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak

Euro Truck Simulator 2: Bałtycki szlak

"American Truck i Euro Truck są jak rodzeństwo" – o serii symulatorów rozmawiamy z prezesem SCS Software

Euro Truck Simulator 2 na konsolach? Co się dzieje z Euro Coach Simulator? Jak długo SCS będzie wspierał ETS 2? Kiedy będzie premiera American Truck Simulator? Na nasze pytania odpowiedział CEO SCS Software.

Najlepsze mody do Euro Truck Simulator 2 - zmieniamy ETS 2
Najlepsze mody do Euro Truck Simulator 2 - zmieniamy ETS 2

Gry tworzone przez SCS Software zawsze słynęły z szerokich możliwości modyfikowania wirtualnego świata. Nie inaczej jest w przypadku ostatniego tytułu tego dewelopera – Euro Truck Simulator 2 z 2012 roku.