Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać

Publicystyka

Publicystyka 3 kwietnia 2016, 14:41

autor: Damian Pawlikowski

Gry kwietnia 2016 - najciekawsze premiery i konkurs!

W porównaniu do wcześniejszych miesięcy 2016 roku, kwiecień nie zapisze się złotymi zgłoskami w historii elektronicznej rozrywki. Premier jest zaskakująco mało, choć wśród planowanych tytułów bez trudu można znaleźć potencjalne hity.

Kwiecień tego roku nie zapisze się raczej na kartach historii jako miesiąc obfitujący w cyfrowe premiery, jednak nawet pomimo zaledwie siedmiu wartościowych tytułów każdy wymagający gracz powinien znaleźć przynajmniej jedną produkcję trafiającą w jego gusta – sami zresztą zobaczcie. Na szczycie naszego zestawienia uplasowała się trzecia część jednej z najgorętszych gier RPG ostatnich lat, Dark Souls III, zgarniająca zresztą wysokie noty w zagranicznej prasie. Wcale nie gorzej wygląda sytuacja z równie ambitną strzelanką Quantum Break, łączącą ideę „superbohaterskiej” gry akcji z uzupełniającymi ją odcinkami aktorskiego serialu. Na PlayStation, po latach nieobecności, zawita ponownie wesoły duet Ratchet i Clank, pecetowcy spróbują sił w osadzonym w uniwersum Warhammera 40.000 RTS-ie Battlefleet Gothic: Armada, z kolei osoby grające na Wii U przybiją pionę z kosmicznie szczwanym lisim protagonistą Star Fox Zero. Na dodatek kwiecień to także miesiąc premiery ręcznie rysowanej strategii The Banner Saga 2 oraz doskonała okazja dla konsolowców do nadrobienia zaległości w wyścigowym DiRT Rally. Póki wiosna nie rozwinęła skrzydeł na dobre, tego typu zatrzymujące w domu atrakcje są jak najbardziej mile widziane.

KONKURS! Wygraj najbardziej oczekiwaną przez siebie premierę miesiąca - UWAGA: Zmiana regulaminu związana z profilami użytkowników!

Zapraszamy Was do wzięcia udziału w konkursie, w którym do wygrania będzie wskazana w komentarzu premiera sierpnia na wybraną platformę. Użytkownik, którego post zostanie nagrodzony, otrzyma grę, która jest najbardziej przez niego oczekiwana, a nie jak dotychczas, tytuł który zwyciężył w ankiecie.

Aby wygrać, do 29 kwietnia 2016 roku trzeba podać najbardziej oczekiwany przez siebie tytuł, który ma premierę w tym właśnie miesiącu, i krótko uzasadnić wybór. Swoją opinię należy umieścić w komentarzu pod tym artykułem. Dodatkowo będąc zalogowanym należy odszukać wybrany tytuł w naszej Encyklopedii Gier i przyznać mu „łapkę w górę”. Trafi on wówczas do kolekcji gier użytkownika. Przed wzięciem udziału koniecznie przeczytajcie regulamin konkursu „Gra miesiąca”, jego akceptacja jest warunkiem koniecznym do wzięcia udziału w konkursie.

W poprzedniej edycji konkursu wygrał komentarz użytkownika Szymon_1904.

TWOIM ZDANIEM

Najciekawsza premiera kwietnia to:

Star Fox Zero
1,5%
The Banner Saga 2
4,7%
Dark Souls III
58,4%
Quantum Break
15,7%
Ratchet & Clank
11,4%
Battlefleet Gothic: Armada
5,3%
DiRT Rally na konsolach
3%
Zobacz inne ankiety
Dark Souls III

Dark Souls III

Ratchet & Clank

Ratchet & Clank

Quantum Break

Quantum Break

DiRT Rally

DiRT Rally

The Banner Saga

The Banner Saga

Battlefleet Gothic: Armada

Battlefleet Gothic: Armada

Star Fox Zero

Star Fox Zero