Polecamy Recenzje Przed premierą Publicystyka Warto zagrać
Publicystyka 15 września 2015, 13:41

autor: Maciej "Maiman" Żulpo

Jak korzystać ze Script Mergera?. Najlepsze mody do Wiedźmina 3

Jak zainstalować mody do Wiedźmina 3? Jakimi modyfikacjami warto się zainteresować? Wybraliśmy najlepsze i najciekawsze usprawnienia. ponadto planujemy odświeżać temat, gdy Wiedźmin 3: Dziki Gon dostanie kolejną porcję modyfikacji.

Jak korzystać ze Script Mergera?

Script Merger jest programem umożliwiającym sprawdzenie, czy dane modyfikacje do Wiedźmina są ze sobą kompatybilne, a jeśli nie – pozwalającym ową kompatybilność uzyskać.

O ewentualnej konieczności skorzystania ze Script Mergera informuje stosowny dopisek w instrukcji instalacji każdego moda, ale o używaniu tegoż programu należy pamiętać również w przypadku, gdy niekompatybilne okażą się inne modyfikacje, pominięte w poniższym zestawieniu – dzięki temu oszczędzicie sobie niepotrzebnego eliminowania problemu metodą prób i błędów.

Jednak ponieważ interfejs i obsługa programu mogą sprawiać pewne trudności, przygotowaliśmy także poradnik jego użytkowania.

  1. Pobierz program stąd (opcja download manually).
  2. Poprzez NMM aktywuj wszystkie pożądane mody i uruchom Script Mergera, po czym wskaż folder, w którym zainstalowana została gra.
  3. Kliknij przycisk Refresh. Jeśli wystąpiła niekompatybilność, odpowiednie mody zostaną wyświetlone w polu Conflicts (patrz – obrazek poniżej). W przeciwnym wypadku program poinformuje, iż nie odnaleziono konfliktów, co oznacza, że możesz bezproblemowo rozpocząć zabawę.
  1. Zaznacz niekompatybilne mody i kliknij znajdujący się poniżej przycisk Try to Merge Selected Script.
  2. Jeśli wszystkie konflikty da się rozwiązać automatycznie, po kliknięciu program zrobi to za Ciebie, a mody zostaną przeniesione do pola Merged Scripts. Jeśli nie, wyświetli się okno programu KDiff3, który poinformuje, ilu konfliktów nie rozwiązano. Kliknij OK.
  3. Celem rozwiązania konfliktów kliknij pole <Merge Conflicts>, a następnie zaznacz wszystkie kolumny, w których kolorem czerwonym oznaczono niekompatybilność – zrobisz to, wybierając odpowiednie litery (A/B/C) z górnego menu (kolejne kroki zaznaczono na obrazku poniżej).
  1. W efekcie zamiast słów <Merge Conflicts> pojawią się odpowiednie linie kodu, a program umożliwi zapisanie pliku (patrz – obrazek poniżej).
  1. Po dokonaniu zapisu możesz zamknąć program. Script Merger wyświetli informację o utworzeniu kopii zapasowej modyfikowanych plików i poinformuje, że nie odnaleziono konfliktów.
  2. Jeśli zdecydujesz się kiedyś odinstalować modyfikację scaloną przez Script Mergera, pamiętaj o wcześniejszym kliknięciu przycisku Unmerge Selected Script. Inaczej mod (nawet po dezaktywowaniu przez NMM) pozostanie w folderze Mods i będziesz musiał usunąć go ręcznie (poprzez skasowanie odpowiedniego folderu).
Wiedźmin 3: Dziki Gon

Wiedźmin 3: Dziki Gon

Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy
Mody do gry Wiedźmin 3 – Dziki Gon ładniejszy i wygodniejszy

Wiedźmin 3 nie może się równać z Gothiciem czy serią Elder Scrolls pod względem modów, ale nie znaczy to, że w 2020 roku nie jesteśmy w stanie uprzyjemnić sobie spotkań z Białym Wilkiem różnymi modyfikacjami.

Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda
Najlepsze mody do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon – grafika jak żyleta i inne cuda

Choć wsparcie dla modów nie należy do największych przymiotów Wiedźmina 3, dzieło CD Projekt RED cieszy się aktywną sceną moderską. Sprawdzamy najlepsze modyfikacje, które udało się spreparować fanom w ciągu półtora roku od premiery Dzikiego Gonu.

Najlepsze mody do gry Fallout 4 – edycja druga (styczeń 2017)
Najlepsze mody do gry Fallout 4 – edycja druga (styczeń 2017)

Fallout 4 żyje dzisiaj dzięki twórcom modów. Wybraliśmy kilkanaście modyfikacji, które uprzyjemnią powrót na postapokaliptyczne pustkowia.