Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

Rogue Aces PS4

Hybryda dynamicznego shoot’em upa i produkcji typu roguelike, w której wcielamy się w wojskowego pilota walczącego na polach bitew rodem z II wojny światowej.

Akcji, 2D, II wojna światowa, indie, roguelike, shoot 'em up.

Rogue Aces - screen - 2018-04-03 - 370008Rogue Aces - screen - 2018-04-03 - 370007Rogue Aces - screen - 2018-04-03 - 370006Rogue Aces - screen - 2018-04-03 - 370005Rogue Aces - screen - 2018-04-03 - 370004Rogue Aces - screen - 2018-04-03 - 370003Rogue Aces - screen - 2018-03-29 - 369650Rogue Aces - screen - 2018-03-29 - 369649

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry Rogue Aces | PS4

12kwietnia2018

12kwietnia2018

PSN

Sony PlayStation 4
Okładka Rogue Aces (PS4)
Rogue Aces

Rogue Aces to nietypowa hybryda produkcji typu roguelike i dynamicznego shoot’em upa, opracowana przez niezależne studio Infinite State Games. Tytuł pojawił się między innymi na platformie PS4, PSV itd., a jego wydaniem zajęła się firma Curve Digital.

Fabuła

W Rogue Aces gracz wciela się w wojskowego pilota walczącego na polach bitew inspirowanych tymi z epoki II wojny światowej. Na barkach protagonisty spoczywa zadanie uporania się z zagrożeniem ze strony nieprzyjaciół.

Mechanika

W wydanym na platformie PS4, PSV itd. Rogue Aces akcję ukazano z boku. Filarem gry jest kampania fabularna składająca się ze stu misji generowanych proceduralnie, w których naszym zadaniem jest zlokalizowanie bazy wroga, zrównanie jej z ziemią i bezpieczny powrót na lotnisko. Sprawę komplikuje fakt, że adwersarze nieustannie rzucają na nas swoje siły – mowa tak o całych eksadrach myśliwców, jak i o spadochroniarzach, wojskach naziemnych oraz lotniskowcach i niszczycielach siejących spustoszenie na otwartych wodach. Poza tym warto mieć na oku wskaźnik paliwa, gdyż opróżnienie zbiornika w przestworzach może się skończyć tragicznie dla naszego podopiecznego.

Na szczęście heros nie tylko dysponuje umiejętnościami, których mogłaby mu pozazdrościć większość jego kolegów po fachu (dość powiedzieć, że potrafi przejmować w powietrzu maszyny kontrolowane przez wrogów), lecz także w miarę czynionych przez siebie postępów poddaje swój samolot rozmaitym modyfikacjom zwiększającym jego potencjał bojowy; wrogów unicestawiamy przy pomocy działka pokładowego, rakiet czy choćby bomb zrzucanych na cele znajdujące się na powierzchni.

Tryby gry

Poza wyżej wspomnianą kampanią, Rogue Aces posiada szereg innych trybów gry. Pierwszym z nich jest jej trudniejszy wariant, czyli Veteran Campaign, w którym gracz nie otrzymuje żadnych podpowiedzi. Kolejny to Frontline Campaign, gdzie na realizację postawionych przed nami zadań mamy ograniczony czas. Następny, czyli Rogue Ace, pozwala wyszaleć się w starciach z adwersarzami, bez konieczności oglądania się na cele misji czy ulepszenia samolotu; w tym trybie liczy się wyłącznie zdobycie jak największej liczby punktów. Listę zamykają moduły Bomber Defence oraz Survival polegający na jak najdłuższym utrzymaniu się przy życiu i jednoczesnym odpieraniu ataków ze strony kolejnych fal przeciwników.

Kwestie techniczne

Wydane na platformę PS4, PSV itd. Rogue Aces posiada dwuwymiarową grafikę utrzymaną w charakterystycznej, kreskówkowej stylistyce przywodzącej na myśl klasyki z komputerów Amiga. Uwagę zwraca głos głównego bohatera, który został podłożony przez Marca Silka – aktora dubbingowego, znanego między innymi z roli Johnny’ego Bravo, Scooby’ego i Shaggy’ego.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Klasyfikacja PEGI Rogue Aces

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz