Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Stellaris: Synthetic Dawn PC

Synthetic Dawn to opracowany z myślą o pecetach dodatek do kosmicznej strategii Stellaris. DLC pozwala pokierować imperium maszyn i oferuje cztery typy cywilizacji, różniących się głównie podejściem do istot żywych. Ponadto w galaktyce pojawiła się nowe Upadłe Imperium w postaci mechanicznej rasy znanej jako Prastarzy Stróże.

To jest dodatek do gry Stellaris.

Strategiczne, science fiction, RTS, 4X, kosmiczne.

wersja językowa:
polska i angielska

Data premiery gry Stellaris: Synthetic Dawn | PC

21września2017

21września2017

Steam

PC Windows
Okładka Stellaris: Synthetic Dawn (PC)
Stellaris: Synthetic Dawn

Stellaris: Synthetic Dawn to wydany na platformę PC Windows dodatek do kosmicznej strategii 4X z 2016 roku. Jest to rozszerzenie niesamodzielne, więc do działania wymaga posiadania podstawowej wersji gry. Obie produkcje opracowało studio Paradox.

Mechanika

DLC pozwala graczom na pokierowanie imperium maszyn, czyli cywilizacją, w skład której wchodzą wyłącznie roboty. Zabawę rozpoczynamy wkrótce po tym, jak istoty te obaliły swoich organicznych stwórców i przystąpiły do budowy własnego galaktycznego mocarstwa.

Dodatek oferuje spore zmiany w rozgrywce. Imperia maszyn przypominają roje owadów. Wszyscy członkowie cywilizacji są zjednoczeni w realizacji wspólnego celu i nie uświadczymy tutaj żadnych niezależnych frakcji czy wyborów władz.

W wydanym na platformę PC Windows Stellaris: Synthetic Dawn możemy wybrać między czterema typami imperium. Standardowe maszyny mają neutralne podejście w stosunku do organicznych istot i są w stanie nawiązywać z nimi stosunki dyplomatyczne, a po przejęciu ich terytoriów zabiją lub wypędzą dotychczasowych mieszkańców.

Drugim typem są tzw. Eksterminatorzy. Te maszyny postrzegają istoty żywe jako plagę, a stosunki dyplomatyczne nawiązują wyłącznie z innymi syntetycznymi cywilizacjami. Grając tego rodzaju imperium, po zdobyciu terenów populację likwidujemy albo wykorzystujemy ją jako źródło energii, przemieniając mieszkańców w organiczne baterie w stylu znanym z filmowej serii Matrix.

Z kolei źródłem inspiracji dla trzeciego typu, nazwanego Asymilatorami, jest frakcja Borg z uniwersum Star Treka. Te maszyny są cyborgami, w których mechaniczne części połączone zostały z biologicznymi ciałami o uśpionych świadomościach. Taki los spotka też mieszkańców podbitych przez nas terytoriów.

Ostatni typ to tzw. Zbuntowani Słudzy. To roboty stworzone w celu służenia organicznym panom, które były w tym tak skuteczne, że ostatecznie doprowadziły do kompletnej degeneracji swoich stwórców. W rezultacie żywe istoty traktują niczym zwierzęta domowe – muszą dbać o ich potrzeby, ale ci podopieczni nie decydują o niczym, a ich wkład w rozwój cywilizacji jest znikomy.

Dzięki Stellaris: Synthetic Dawn w galaktyce pojawiło się również nowe Upadłe Imperium w postaci mechanicznej rasy znanej jako Prastarzy Stróże. Ponadto jeśli będziemy grali organiczną rasą i zbuntują się podległe nam roboty, rozpoczynając tym samym wojnę domową, będziemy mogli kontynuować rozgrywkę jako frakcja mechaniczna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet     Liczba graczy: 1-32  

Oczekiwania czytelników: 9.5 / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Stellaris: Synthetic Dawn

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Stellaris: Synthetic Dawn

Rekomendowane: Intel Core i3-2100 3.1 GHz/AMD Phenom X4 850 3.3, 4 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 560 Ti/Radeon HD 6850 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit
Minimalne: Intel Core 2 Quad 9400 2.66 GHz/AMD Athlon X4 640 3.0, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 Ti/Radeon HD 5770 lub lepsza, 4 GB HDD, Windows 7 64-bit

Do tej gry rekomendujemy

ASUS ROG Strix GL702ZC Ryzen

Procesor: Procesor AMD® Ryzen™ 7 1700
Pamięć: 2 x SO-DIMM, do 32 GB SDRAM
Grafika: AMD AMD Radeon™ RX580 , z 4GB, VRAM
Wyświetlacz: 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 60Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | 17.3" (16:9) z podświetleniem LED FHD (1920x1080) 120Hz 72% NTSC, przeciwodblaskowa z 178° szerokim kątem widzenia | z IPS Technology oraz Freesync
Magazyn danych: SSD - 128GB/256GB/512GB SATA3 M.2 SSD

Sprawdź ceny w:

* Uwaga! Specyfikacja może się różnić w zależności od modelu i sprzedawcy.

Stellaris: Synthetic Dawn ukaże się 21 września
Stellaris: Synthetic Dawn ukaże się 21 września

wiadomość7 września 2017

Firma Paradox Interactive ujawniła datę premiery dodatku Stellaris: Synthethic Dawn. Rozszerzenie wprowadzające mechaniczne cywilizacje zadebiutuje 21 września.

Dodatek Stellaris: Synthetic Dawn pozwoli pokierować gwiezdnym imperium maszyn
Dodatek Stellaris: Synthetic Dawn pozwoli pokierować gwiezdnym imperium maszyn

wiadomość4 sierpnia 2017

Firma Paradox Interactive zapowiedziała dodatek Synthetic Dawn do kosmicznej strategii Stellaris. Rozszerzenie pozwoli nam pokierować imperium złożonym wyłącznie z maszyn.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz
Wszystkie komentarze
23.09.2017 11:29
2
maker
5
Junior

Bardzo się zawiodłem na tym dlc... Jak samą grę Stellaris ogrywam od kilkuset godzin i jestem nią zachwycony tak ten dodatek oceniam jako kicz . Spodziewałem się chociaż garstki nowych technologii , nowych rozwiązań w dyplomacji czy jednostek . Zapowiedziane zmiany dotyczą bardziej "uporządkowania'' pewnych elementów w grze które powinny być wydane jako patch . Co do nowych grywalnych frakcji... to chyba tyle pomijając nowe cechy dodane specjalnie dla nich . Jak na prawdę lubię wspierać takie produkcję gdzie czuć pasję w tym co się robi tak tu wydanie 30 zł na dlc które nie wnosi wiele mnie troszkę zniesmaczyło . Troszkę zaczyna to przypominać pamiętliwe dlc ze zbroją na konia... ;)

Sama gra rewelacyjna , wiele lat niem grałem w tak dobra strategię . Dlaczego... ? Pewnego rodzaju wolność i zróżnicowanie opcji dróg jakimi nasze imperium może podążać .

Mimo dlc zachęcam do kupienia gry ! Takich gier jest mało...

29.09.2017 16:23
odpowiedz
Soku12
29
Flight Lieutenant

Zawiodłem się trochę, bo nie mogę grać robotami, które nie są zbiorową inteligencją.

Poza tym niższa cena premierowa to krok w dobrą stronę

post wyedytowany przez Soku12 2017-09-29 16:24:08