Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

The Movies GameCube

The Movies to strategia ekonomiczna, wyprodukowana przez zespół deweloperski Lionhead Studios. Akcja gry osadzona została w okresie tzw. złotych lat Hollywood, a gracz wciela się w rolę debiutującego producenta filmowego, do którego obowiązków należy m.in.

Strategiczne, ekonomiczne.

The Movies - screen - 2003-11-09 - 36384The Movies - screen - 2003-11-09 - 36383The Movies - screen - 2003-11-09 - 36382The Movies - screen - 2003-11-09 - 36381The Movies - screen - 2003-11-09 - 36380The Movies - screen - 2003-11-09 - 36379The Movies - screen - 2003-11-09 - 36378The Movies - screen - 2003-11-09 - 36377The Movies - screen - 2003-11-09 - 36376

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry The Movies | GCN

Prace nad grą The Movies na GCN zostały wstrzymane i nie będą kontynuowane

Nintendo GameCube
Okładka The Movies (GCN)
The Movies

The Movies to innowacyjna strategia ekonomiczna w której gracze wcielają się w postać początkującego producenta filmowego. Zabawa pozwala na zmianę historii rozwoju kina w Hollywood praktycznie od samego jej początku w latach 1920 aż po najbliższą przyszłość do 2020 roku.

Nasze działania mają jeden cel główny - stworzyć własne imperium filmowe, które będzie znane ze swoich produkcji jednocześnie utrzymując znakomitą kondycję finansową. W trybie Story Mode rozgrywkę zaczynamy od utworzenia studia filmowego, postawienia jego budynków i wyposażenia go w niezbędny sprzęt. Wraz z upływem czasu musimy podejmować kolejne znaczące dla naszej firmy decyzje. Niezbędne jest dostosowywanie wykorzystywanych przez nas technologii do aktualnych wymogów, wreszcie walka z konkurencją i oczekiwaniami zarówno krytyków, jak i potencjalnych widzów. Zawsze musimy także pamiętać o kontrolowaniu wydatków na robienie zdjęć, gaże aktorów i reklamę naszych tytułów.

Najważniejszych wyborów dokonujemy podczas tworzenia kolejnych filmów różnego rodzaju od najprostszych westernów, komedii, horrorów po coraz bardziej skomplikowane kino akcji, fantasy oraz science fiction. W zależności od gatunku filmowego musimy zdobyć także stosowne dekoracje i kostiumy. Nic nie stoi na przeszkodzie żeby zalać rynek niskobudżetowymi filmami lub też inwestować w potężne super-produkcje. Niezbędne jest również zaangażowanie odpowiednich twórców scenariuszy, reżyserów, aktorów, kompozytorów itp. Każdy z nich ma własne cele do osiągnięcia, którymi się kieruje i niekoniecznie muszą być zgodne z naszymi zamiarami. The Movies możemy także wpływać na sam przebieg prac nad danym filmem. Z pomocą specjalnych opcji możemy określić jaki ma być dany film pod kątem ilości przemocy, romantyzmu, realizmu itp. Dodatkowo zawsze własnoręcznie możemy zabrać się za robienie filmu i wpłynąć na przebieg poszczególnych scen, treści dialogów, wygląd aktorów itd.

The Movies pozwala na wielokrotną zabawę, bowiem za każdym razem możemy podejmować inne decyzje odnośnie naszych filmowych produkcji i samego studia. W grze znajduje się także wiele zdarzeń losowych, które czekają na odkrycie. Istnieje także tryb Sandbox Mode, który pozwala na wybór okresu w którym rozpoczniemy rozgrywkę, aby stworzyć swój wymarzony film. Gra pozwala także na zapisywanie stworzonych przez nas filmów jeśli tylko chcemy pochwalić się nimi przed znajomymi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer  

Nośnik: 1 DVD

Oczekiwania czytelników: 7.6 / 10 na podstawie 10 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Movies

odpowiednia dla każdego wieku

Seria The Movies dostępna w systemie elektronicznej dystrybucji Steam
Seria The Movies dostępna w systemie elektronicznej dystrybucji Steam

wiadomość18 czerwca 2007

Nie tylko gry z serii Sam & Max zadebiutowały pod koniec ubiegłego tygodnia w systemie elektronicznej dystrybucji Steam. Użytkownicy tej popularnej usługi otrzymali również możliwość kupna stworzonego przez firmę Lionhead Studios Ltd. cyklu The Movies.

Zawody Petera Molyneux, czyli rzecz o końcu niezależności Lionhead

wiadomość2 listopada 2006

Szef studia Lionhead, Peter Molyneux, udzielił niedawno wywiadu serwisowi CVG, w którym zdradza powody, dla których zrezygnował z niezależności. Zmusiło go do tego niedopracowanie dwóch bardzo ważnych tytułów: The Movies oraz Black&White 2. Przyznał, że wciąż jest bardzo zawiedziony faktem, że jego studio musiało wypuścić obie te gry zanim jeszcze były w pełni dopracowane i przetestowane.

Koncern Microsoft Game Studios bliski przejęcia firmy Lionhead Studios?

wiadomość27 marca 2006

Podczas tegorocznej edycji Game Developer Conference, dużo mówiło się w kuluarach o planach przejęcia firmy Lionhead Studios przez koncern Microsoft Game Studios. Oddział „giganta z Redmond” zorientowany na elektroniczną rozrywkę, interesuje się producentem gry Fable od dłuższego czasu. Podobnie zresztą jak jego rywal – Ubisoft.

Pierwszy dodatek do The Movies oficjalnie zapowiedziany
Pierwszy dodatek do The Movies oficjalnie zapowiedziany

wiadomość16 marca 2006

Ostatniego dnia lutego poinformowaliśmy Was o pracach nad pierwszym dodatkiem do gry The Movies, który umożliwi wszystkich twórcom wirtualnych filmów na tworzenie spektakularnych efektów specjalnych. Ówczesne zapowiedzi członków firmy Lionhead Studios znalazły wczoraj potwierdzenie w oficjalnym oświadczeniu prasowym, opublikowanym przez koncern Activision.

Peter Molyneux o zwolnieniach w Lionhead

wiadomość9 marca 2006

W poniedziałek przedstawiciele firmy developerskiej Lionhead, odpowiedzialnej m.in. za stworzenie takich hitów jak The Movies czy Fable, poinformowali o redukcji zatrudnienia. Z pracą pożegna się około 50 osób, a na temat restrukturyzacji postanowił wypowiedzieć się sam szef "lwiej głowy", Peter Molyneux.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz