Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

Rusty Lake: Roots Android

Przygodówka typu point-and-click, w której gracz przejmuje kontrolę nad trzema pokoleniami rodu Vanderboomów. Rozgrywka koncentruje się na prowadzeniu rozmów z napotkanymi postaciami niezależnymi oraz na rozwiązywaniu rozmaitych zagadek logicznych i środowiskowych.

Przygodowe, point-and-click, elementy logiczne, 2D, surrealizm.

wersja językowa:
z polskimi napisami

Data premiery gry Rusty Lake: Roots | AND

20października2016

Android
Okładka Rusty Lake: Roots (AND)
Rusty Lake: Roots

Rusty Lake: Roots jest grą przygodową typu point-and-click, stworzoną przez zespół Rusty Lake – autorów ciepło przyjętego przez graczy Rusty Lake Hotel. Produkcja trafiła między innymi na platformę Android.

Fabuła

Zabawę w Rusty Lake: Roots rozpoczynamy w skórze Jamesa Vanderbooma. W spadku po zmarłym wuju bohater otrzymał dom oraz specjalne nasiono – jak wynika z pozostawionego przez krewnego listu, jego zasadzenie ma pozwolić protagoniście na założenie własnej rodziny. Akcja omawianej produkcji toczy się na przestrzeni XIX i XX wieku, a gracz przejmuje kontrolę nad trzema pokoleniami rodu Vanderboomów.

Rozgrywające się na ekranie wydarzenia mają surrealistyczny charakter, podobnie jak występujące w grze postacie. Całość jest pełna nawiązań do poprzednich gier studia – ich znajomość nie jest jednak konieczna do zrozumienia opowiedzianej historii.

Mechanika

Rozgrywka w Rusty Lake: Roots na platformie Android opiera się na eksploracji otoczenia oraz na rozwiązywaniu zagadek logicznych i środowiskowych – łącznie na potrzeby gry przygotowano ponad 30 wypełnionych łamigłówkami poziomów, co czyni ten tytuł największym z dotychczasowych dzieł zespołu Rusty Lake. Ponadto ważnym elementem gry są rozmowy z napotkanymi postaciami niezależnymi o silnie zarysowanych osobowościach.

Podobnie jak pozostałe aspekty gry, również zagadki odznaczają się unikalną, niekiedy przyprawiającą o ciarki na plecach koncepcją – przykładowo, by popchnąć akcję do przodu, gracz musi odprawić rytuał voodoo, skorzystać z mającej przywoływać duchy tabliczki ouija, czy choćby przeprowadzić nietypową sekcję zwłok. Po ukończeniu głównego wątku możemy też zaliczyć zestaw bonusowych wyzwań.

Kwestie techniczne

Rusty Lake: Roots charakteryzuje się dopracowaną, dwuwymiarową oprawą graficzną, a zabawie towarzyszy mroczna, skomponowana na jej potrzeby muzyka. Sterowanie zostało dostosowane do specyfiki poszczególnych platform – podczas gdy na komputerach osobistych grę obsługujemy przy użyciu myszy, wersja na urządzenia mobilne wykorzystuje sterowanie dotykowe.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Rusty Lake: Roots

Wymagania wiekowe Rusty Lake: Roots

12+

Rusty Lake: Roots, Plants vs. Zombies Heroes i inne najlepsze mobilne gry października
Rusty Lake: Roots, Plants vs. Zombies Heroes i inne najlepsze mobilne gry października

wiadomość4 listopada 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne października. Wśród polecanych pozycji znalazły się Oh...Sir!, Crap! I'm Broke, Dead in Bermuda, Maximum Car, Mini Metro, Plants vs. Zombies Heroes, Rusty Lake: Roots i The Bug Butcher.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz