Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Rusty Lake - seria gier

Samsara Room
Samsara Room

Przygodowe 29 kwietnia 2020

Remake surrealistycznej przygodówki point-and-click o tym samym tytule, opracowany przez deweloperów z holenderskiego studia Rusty Lake, znanego z serii gier o tej samej nazwie. Celem gracza w Samsara Room jest znalezienie wyjścia z tytułowego pomieszczenia.

PCANDiOS

Rusty Lake Paradise
Rusty Lake Paradise

Przygodowe 11 stycznia 2018

Rusty Lake Paradise to opracowana z myślą o pecetach przygodówka. Gracz wciela się w syna zmarłej kobiety, który przybywa na rodzinną wyspę, dręczoną przez biblijne plagi. Zabawa sprowadza się głównie do eksploracji, prowadzenia rozmów oraz rozwiązywania zagadek.

PCANDiOS

Rusty Lake: Roots
Rusty Lake: Roots

Przygodowe 20 października 2016

Gra przygodowa typu point-and-click, stworzona przez zespół Rusty Lake – autorów ciepło przyjętego Rusty Lake Hotel. W Rusty Lake: Roots wcielamy się w Jamesa Vanderbooma, który w spadku po wuju otrzymuje dom oraz specjalne nasionko – jego zasadzenie ma umożliwić mężczyźnie założenie własnej rodziny. Akcja omawianej produkcji toczy się na przestrzeni XIX i XX wieku, a gracz przejmuje kontrolę nad trzema pokoleniami rodu Vanderboomów. Choć Rusty Lake: Roots zawiera wiele nawiązań do poprzednich gier studia, to ich znajomość nie jest konieczna do zrozumienia opowiedzianej historii. Sama rozgrywka opiera się na eksploracji otoczenia oraz na rozwiązywaniu zagadek logicznych i środowiskowych. Ponadto ważnym elementem gry są rozmowy z interesującymi postaciami niezależnymi. Zarówno rozgrywające się na ekranie wydarzenia i bohaterowie, jak i zagadki mają surrealistyczny, a nawet mroczny charakter. Klimat ten podkreśla również pasująca muzyka oraz dwuwymiarowa oprawa graficzna.

PCANDiOS

Rusty Lake Hotel
Rusty Lake Hotel

Przygodowe 14 grudnia 2015

Opracowana przez deweloperów z holenderskiego studia Rusty Lake surrealistyczna gra przygodowa typu point-and-click. W grze trafiamy do tajemniczego, zwierzęcego hotelu, do którego przybywa pięciu gości, a naszym zadaniem jest odpowiednio się nimi "zaopiekować" – czyli w praktyce… pozbawić ich życia. Każdym z pięciu nieszczęśników musimy zajmować się osobno, skracając mu życie poprzez rozmaite czynności np. podtruwanie. Rozgrywka podporządkowana jest przy tym klasycznym regułom gatunku i sprowadza się do odwiedzania kolejnych lokacji i poszukiwania przydatnych przedmiotów, niezbędnych do uporania się z kolejnymi zagadkami. Podczas zabawy musimy więc wykazać się sporą inwencją, wyobraźnią, spostrzegawczością i umiejętnością kojarzenia faktów. Rusty Lake Hotel odznacza się stosunkowo prostą, dwuwymiarową oprawą graficzną oraz dosyć mrocznym, surrealistycznym klimatem.

PCANDiOS