Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSAND
Okładka Samsara Room (PC)

Samsara Room

Remake surrealistycznej przygodówki point-and-click o tym samym tytule, opracowany przez deweloperów z holenderskiego studia Rusty Lake, znanego z serii gier o tej samej nazwie. Celem gracza w Samsara Room jest znalezienie wyjścia z tytułowego pomieszczenia.

Przygodowe | point-and-click | zagraj za darmo | 2D | reedycje/remastery/remaki | indie | eksperymentalne/artystyczne | surrealizm

Okładka Samsara Room (PC)

producent: Rusty Lake

wydawca: Rusty Lake

Strona oficjalna

data premiery gry:

29kwi2020

PC AND iOS

Samsara Room to remake surrealistycznej przygodówki point-and-click o tym samym tytule. Za produkcję gry odpowiada studio Rusty Lake, specjalizujące się w tego typu grach. W portfolio holenderskich deweloperów znaleźć można między innymi serię Rusty Lake oraz Cube Escape.

Fabuła

Akcja gry ma miejsce w 1935 roku po wydarzeniach przedstawionych w Rusty Lake: Roots. Gracz wciela się w Williama, należącego do najstarszego pokolenia rodu Vanderboom. Podczas wydarzeń ukazanych we wspominanej produkcji protagonista umiera, by następnie zostać wskrzeszonym przez swoją wnuczkę.

Samsara Room pokazuje drogę duszy Williama Vanderbooma z powrotem do odrodzonego ciała. W tym celu pokonuje ona różne wersje tytułowego pokoju, gdzie rozwiązuje kolejne łamigłówki.

Mechanika

Samsara Room to gra przygodowa typu point-and-click. Zabawa opiera się więc na eksploracji oraz rozwiązywaniu łamigłówek, które pozwolą odblokować portal do innej wersji lokacji. Często do rozwikłania danego problemu wymagane jest odnalezienie i umiejętne połączenie różnych przedmiotów. Produkcja kładzie nacisk na to, by zagadki w produkcji były jak najbardziej pomysłowe i unikalne.

Kwestie techniczne

Samsara Room to kompleksowy remake wydanego w 2015 roku tytułu. Twórcy nie ograniczyli się tylko do poprawy oprawy graficznej. Gra posiada także odświeżoną ścieżkę dźwiękową, opracowaną przez Victora Butzelaara, oraz nową historię i łamigłówki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Samsara Room

Wymagania wiekowe Samsara Room

12+

Wymagania sprzętowe Samsara Room

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5 2.0 GHz, 4 GB RAM, karta grafiki Intel HD lub lepsza, 120 MB HDD, Windows 7 SP1

PC
AND
iOS