Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Andro iOS

The Banner Saga 2 Android

Wyprodukowana przez ekipę studia Stoic Games gra RPG z turowym systemem walki, stanowiąca kontynuację oryginalnej produkcji The Banner Saga z 2014 roku.

RPG, 2D, fantasy, klasyczne RPG, mitologia nordycka, turowe.

The Banner Saga 2 - screen - 2016-06-24 - 324933The Banner Saga 2 - screen - 2016-06-24 - 324932The Banner Saga 2 - screen - 2016-06-24 - 324931The Banner Saga 2 - screen - 2016-06-24 - 324930The Banner Saga 2 - screen - 2016-06-24 - 324929The Banner Saga 2 - screen - 2016-03-24 - 318226The Banner Saga 2 - screen - 2016-03-24 - 318225The Banner Saga 2 - screen - 2016-03-24 - 318224The Banner Saga 2 - screen - 2016-03-24 - 318223

Stoic | producent

Strona oficjalna

wersja językowa:
EN napisy i dialogi

Data premiery gry The Banner Saga 2 | AND

29września2016

29września2016

Google Play

Android
Okładka The Banner Saga 2 (AND)
The Banner Saga 2

The Banner Saga 2 to turowe RPG zainspirowane mitologią nordycką. Grę opracowało studio Stoic Games, czyli ten sam zespół, który wyprodukował wydaną w 2014 roku część pierwszą.

Ponownie zostajemy przeniesiemy się do fantastycznej krainy zainspirowanej mitologią ludów skandynawskich, gdzie obejmujemy dowództwo nad karawaną ludzi i gigantów próbujących przetrwać koniec świata. Fabuła stanowi bezpośrednią kontynuację wydarzeń z poprzedniej części, choć całość zaprojektowano tak, aby opowieść była również zrozumiała dla osób, które nie miały styczności z pierwowzorem.

Sercem rozgrywki jest toczenie turowych bitew na pokrytych siatką kwadratów mapach. System walki jest oparty na prostych zasadach, ale jednocześnie kryje w sobie sporo głębi. Opanowanie podstawowych reguł zajmuje raptem chwilę, ale im dłużej gramy tym więc powiązań i zależności odkrywamy.

Poza toczeniem bitew gracz musi także regularnie podejmować ciężkie decyzje, które mają duży wpływ na dalszy rozwój opowieści. Jak na grę RPG przystało, autorzy nie zapomnieli również o systemie rozwoju bohaterów, w ramach którego wydajemy zgromadzone w trakcie potyczek punkty doświadczenia na zakup nowych umiejętności oraz ulepszanie statystyk.

The Banner Saga 2 oferuje piękną dwuwymiarową oprawę graficzną. Autorzy wzorowali się na starych filmach animowanych wyprodukowanych przez wytwórnię Disney, przez co podczas rozgrywki ma się wrażenie zabawy interaktywną kreskówką.

Minirecenzja The Banner Saga 2 - tak powinny wyglądać udane kontynuacje

PLUSY:
  • doskonała oprawa graficzna;
  • chwytająca za serce opowieść;
  • dobrze zbalansowany poziom trudności.
MINUSY:
  • mniejsze lub większe błędy niekiedy uniemożliwiające rozgrywkę.

Na liście produkcji, z którymi powinien zapoznać się niemal każdy „mobilny” gracz, pojawiła się jeszcze jedna pozycja – jest nią The Banner Saga 2, czyli kontynuacja bestsellerowego dzieła zespołu Stoic. Dlaczego jednak „niemal każdy”? Ano dlatego, że po raz kolejny mamy do czynienia z taktyczną grą RPG, która na każdym kroku stawia nas przed koniecznością podejmowania niełatwych decyzji. A to oczywiście nie wszystkim przypadnie do gustu.

The Banner Saga 2 kontynuuje historię opowiedzianą w pierwszej części serii. Ci, którzy nie mieli okazji się z nią zapoznać nie mają powodów do zmartwień – czeka na nich zgrabne streszczenie wszystkich najważniejszych wątków, a do rozgrywki wprowadzi ich dobrze przygotowany samouczek. Podobnie jak miało to miejsce wcześniej, wcielamy się tutaj w rolę lidera klanu zamieszkującego świat wzorowany na nordyckiej mitologii. W krainie można spotkać ludzi przypominających Wikingów, humanoidalne kreatury, gigantów, a także potężne, insektoidalne istoty.

Zabawę rozpoczynamy od wyboru postaci, nad którą chcielibyśmy przejąć kontrolę. Do naszej dyspozycji oddano Rooka, czyli troskliwego ojca oraz młodą, pewną siebie dziewczynę – Alette. Mechanika rozgrywki nie odbiega zbytnio od schematu, do jakiego przyzwyczaiła nas pierwsza odsłona cyklu. W toku podróży stawiamy czoła rozmaitym wyzwaniom, podejmujemy różne decyzje, a także walczymy z napotkanymi przeciwnikami. Starcia toczą się w trybie turowym, na siatce taktycznej i wymagają od nas zmysłu taktycznego – jeśli w pierwszym szeregu ustawimy jednostki preferujące walkę na dystans, na zwycięstwo raczej nie mamy co liczyć.

Należy odnotować, że nasi podwładni nieustannie oceniają stawiane przez nas kroki, a ich morale znajduje odzwierciedlenie w walce. Niestety zazwyczaj przychodzi nam lawirować pomiędzy odcieniami szarości, a podejmowane przez nas decyzje to popularne ostatnio „wybieranie pomiędzy złem a złem” – nad przygodą ciąży bowiem widmo nieuchronnej zagłady.

Odnosząc zwycięstwa otrzymujemy środki, jakie możemy wymienić na przydatny ekwipunek, zapasy, a także przeznaczyć na rozwój postaci. Kluczem do sukcesu jest jednak zachowanie odpowiedniego balansu – wszak nawet najpotężniejszy, najlepiej wyposażony wojownik z czasem może zwyczajnie zgłodnieć, przez co jego nastawienie poleci na łeb na szyję… co na szlaku nie jest szczególnie pożądane.

The Banner Saga 2 w dalszym ciągu zachwyca swoją oprawą. Grafika jest wzorowana na starszych kreskówkach Disneya i na niewielkim ekranie smartfona czy nawet tabletu prezentuje się wprost doskonale. Niestety nawet w tak solidnej beczce miodu znalazło się miejsce na łyżkę dziegciu w postaci całkiem sporej ilości błędów, na czele z tymi, które powodują zawieszanie się aplikacji bez konkretnej przyczyny. Miejmy jednak nadzieję, że zostanie to szybko poprawione – The Banner Saga 2 jest bowiem ślicznym diamentem, który wymaga jeszcze kilku drobnych szlifów. Warto sprawdzić – opowieść chwyta za serce, a rozgrywka poddaje próbie nasze umiejętności, co przecież nie zdarza się zbyt często.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Oczekiwania czytelników: 10 / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe The Banner Saga 2

odpowiednia dla każdego wieku

The Banner Saga 3 z pudełkowym wydaniem i datą premiery
The Banner Saga 3 z pudełkowym wydaniem i datą premiery

wiadomość12 kwietnia 2018

Poznaliśmy termin premiery gry The Banner Saga 3 od studia Stoic. Ponadto deweloper wystartował z pre-orderami, a firma 505 Games zapowiedziała The Banner Saga Trilogy: Bonus Edition.

The Banner Saga i odświeżone Mark of the Ninja trafią na Nintendo Switch
The Banner Saga i odświeżone Mark of the Ninja trafią na Nintendo Switch

wiadomość20 marca 2018

Szesnaście nowych gier niezależnych zmierza na Nintendo Switch, o czym gigant z Kioto poinformował na Nindies Showcase Spring 2018. Mowa przede wszystkim o tytułach multiplatformowych, choć na liście znalazło się miejsce również na tymczasowe konsolowe exclusive’y.

The Banner Saga 3 – finał trylogii ma powstać za wszelką cenę
The Banner Saga 3 – finał trylogii ma powstać za wszelką cenę

wiadomość12 stycznia 2017

John Watson – założyciel studia Stoic Games – jest przekonany o konieczności zakończenia fabuły serii The Banner Saga za pomocą trzeciego tytułu, niezależnie od rynkowego sukcesu. W udzielonym wywiadzie wspomina także o powodach niezadowalającej sprzedaży gry The Banner Saga 2.

Najlepsze mobilne gry RPG 2016 roku
Najlepsze mobilne gry RPG 2016 roku

wiadomość29 grudnia 2016

W piątym odcinku naszego cyklu podsumowującego mijający rok omawiamy najlepsze naszym zdaniem mobilne gry RPG ostatnich dwunastu miesięcy.

Wikingowie i psie zaprzęgi, czyli najlepsze mobilne gry września
Wikingowie i psie zaprzęgi, czyli najlepsze mobilne gry września

wiadomość2 października 2016

Omawiamy najlepsze gry mobilne września. Wśród polecanych pozycji znalazły się Concrete Jungle, Dog Sled Saga, Steins;Gate, Vulture Island, Sticklings, Sorcery! 4, Banner Saga 2 oraz Prison Run and Gun.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz