Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2016, 13:12

autor: AM

Premiera i recenzje The Banner Saga 2 – jak wypadła kontynuacja podróży przez nordycką krainę?

Wczorajsza premiera The Banner Saga 2 zaowocowała wieloma recenzjami. Dominuje w nich bardzo pozytywny ton i wygląda na to, że studio Stoic Games może być zadowolone z solidnie wykonanego sequela.

Wygląda na to, że w tym przypadku sequel dorównał oryginałowi. - Recenzje The Banner Saga 2 – jak wypadła kontynuacja podróży przez nordycką krainę? - wiadomość - 2016-04-20
Wygląda na to, że w tym przypadku sequel dorównał oryginałowi.

The Banner Saga to nietypowa gra RPG łącząca w sobie turowy system walki i rozbudowaną fabułę, przedstawioną w stylu gier paragrafowych. Małe, niezależne studio Stoic Games, złożone głównie z byłych pracowników BioWare, od początku planowało przedstawić opowieść w formie trylogii i po ponad dwóch latach od premiery pierwowzoru możemy poznać jej kolejną część.

Recenzenci byli jednogłośni – niemal wszyscy oceniają The Banner Saga 2 jako solidnie wykonany sequel, ze świetnie opowiedzianą historią i klimatyczną oprawą. Zmiany względem poprzednika są niewielkie, ale nie przeszkadza to w dobrej zabawie. Największe zastrzeżenia budzi zakończenie, które wyraźnie wskazuje na to, że gra jest środkową częścią trylogii, a nie samodzielnym bytem. Pomimo tego większość ocen plasuje się na poziomie „ósemek” i „dziewiątek” w dziesięciostopniowej skali, a nawet najsłabsze noty zwracające uwagę na liczne niedociągnięcia przyznają The Banner Saga 2 miano dobrej gry.

Pojawienie się nowej rasy to jedna z atrakcji przygotowanych przez twórców w The Banner Saga 2. - Recenzje The Banner Saga 2 – jak wypadła kontynuacja podróży przez nordycką krainę? - wiadomość - 2016-04-20
Pojawienie się nowej rasy to jedna z atrakcji przygotowanych przez twórców w The Banner Saga 2.

W naszej recenzji medic uznał, że The Banner Saga 2 zasługuje na 8/10, chwaląc m.in. piękną, ręcznie rysowaną oprawę i prosty, ale niepozbawiony głębi system walki. Przegląd wybranych ocen z innych serwisów możecie znaleźć poniżej:

Ponadto brytyjski Eurogamer przyznał grze rekomendację, portal RockPaperShotgun nazwał ją „pięknym sequelem”, a Polygamia uznała, że warto zagrać w The Banner Saga 2. W serwisach generujących średnią ocen na podstawie recenzji z całego świata, nowa produkcja Stoic Games osiągnęła wynik 84/100 (Metacritic) oraz ok. 83/100 (Gamerankings.com).

The Banner Saga 2 póki co jest dostępny wyłącznie na platformie PC w języku angielskim. Tytuł można zakupić na wybranych platformach cyfrowych (m.in. Steam, GamersGate) za 19,99 euro (ok. 86 zł) w wersji podstawowej lub za 22,99 euro (ok. 99 zł) w pakiecie z soundtrackiem. Gra ma ukazać się również na konsolach PlayStation 4 i Xbox One oraz urządzeniach mobilnych, ale dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

The Banner Saga 2

The Banner Saga 2