Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 kwietnia 2016, 12:35

autor: Adrian Werner

Warbits - mobilna alternatywa dla Advance Wars trafiła do sprzedaży

Do sprzedaży w App Store trafiła turowa strategia Warbits, która wzorowana jest na kultowym konsolowym cyklu Advance Wars.

Mamy dobre wieści dla miłośników wojennych turówek. Do sprzedaży trafiła bowiem gra Warbits, która okazała się zaskakująco dobrą mobilną alternatywą dla znanego z konsol przenośnych cyklu Advance Wars.

Gra posiada prostą warstwę fabularną. Akcja toczy sie w niedalekiej przyszłości, w czasach gdy ludzkość uznała, że wojny są zbyt kosztowną metodą rozwiązywania sporów. Nie znaczy to jednak, że zaprzestano walk. Zamiast tego wszystkie konflikty zbrojne przeniosły się do rzeczywistości wirtualnej, gdzie rozgrywane są w ramach tzw. symulatorów wojennych i to z tego typu programu korzystamy podczas rozgrywki.

Warbits to klasycznie zrealizowana turowa strategia wojenna. Do wyboru jest stosunkowo niewielka liczba jednostek, ale każda z nich jest mocno odmienna i pełni przydatną rolę na polu bitewnym. Wszystkie je zbalansowano według prostych zasad papier-norzyce-kamień, co oznacza że są mocne przeciwko konkretnym rywalom i słabe przeciwko innym. Ten system jest łatwy do opanowania, ale daje w rzeczywistości sporą głębię taktyczną.

Gra oferuje długą na dwadzieścia poziomów kampanię fabularną. Nie zabrakło także multiplayera, pozwalającego na zabawę w trybach jeden na jednego, dwóch na dwóch oraz wszyscy przeciwko sobie dla 3-4 osób. Co godne pochwały, każdy uczestnik tych trybów może zostać zastąpiony przez sztuczną inteligencję. Ponadto autorzy przygotowali czterdzieści map wieloosobowych zlokalizowanych na czterech typach terenu.

Warbits na razie dostępne jest tylko na urządzenia z systemami iOS i nie wiemy, czy twórcy mają plany opracowania wersji na Androida. Gra dostępna jest w cenie ok. 13 złotych i jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności.

Warbits w App Store

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Warbits

Warbits