Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2016, 12:06

autor: Góral

Ratchet & Clank - polska premiera udanego powrotu serii

Ratchet & Clank, rozbudowany remake pierwszej części platformówkowo-strzelankowego cyklu o tym samym tytule, debiutuje dziś w Polsce na konsoli PlayStation 4. Produkcję nabędziecie u rodzimych sprzedawców w cenach zaczynających się od około 140 zł.

12 kwietnia odbyła się światowa premiera gry Ratchet & Clank na PlayStation 4 – najnowszej odsłony popularnego cyklu trzeciosoobowych platformówek akcji. Przygody walecznego Lombaksa i jego kumpla robota okazały się jedną z najciekawszych tegorocznych pozycji, więc tym bardziej cieszymy się, że od dziś tytuł możemy zakupić u nas w kraju. Dodatkowo warto zauważyć, że projekt sprzedawany jest w dużo niższej cenie, niż normalne konsolowe nowości – dostaniecie go w rodzimych sklepach już za około 140 zł. Ponadto Ratchet & Clank dostępny jest w pełnej polskiej wersji językowej. Krótko pisząc, wszystkie znaki na niebie i ziemi przemawiają za produkcją studia Insomniac Games.

Ratchet & Clank – Clank już biegnie po swoją kopię gry, a Ty? - Ratchet & Clank - polska premiera udanego powrotu serii - wiadomość - 2016-04-20
Ratchet & Clank – Clank już biegnie po swoją kopię gry, a Ty?
Ratchet & Clank w skrócie:
  • Trójwymiarowa platformówka akcji
  • Rozbudowany remake pierwszej części z 2002 roku
  • Za produkcję odpowiada studio Insomniac Games
  • Gra dostępna w Polsce od dziś na konsoli PlayStation 4

Fanom cyklu z pewnością nie trzeba przedstawiać gry Ratchet & Clank, ale jeżeli nie mieliście jeszcze okazji się z nią zaznajomić, to najnowsza część jest znakomitą okazją do rozpoczęcia przygody z cyklem, gdyż tak naprawdę jest to remake jedynki. Na szczęście nie mamy do czynienia ze zwykłym odświeżeniem słynnej produkcji, lecz gruntownie odrestaurowanym tytułem.

Przede wszystkim oprawa graficzna stoi na zupełnie innym poziomie, niż w oryginale i spokojnie zalicza się do grona najładniejszych konsolowych produkcji. Ponadto sama rozgrywka zyskała sporo treści. Doczekaliśmy się m.in. nowych planet do odwiedzenia, nietkniętych wcześniej bossów, a dodatkowo sama historia oferuje pewne urozmaicenia, związane z wchodzącym dziś do kin (w Polsce 22 kwietnia) filmem animowanym o tym samym tytule.

Podsumowując to wszystko przytoczę słowa Przemka, który w swojej recenzji stwierdził, ze:

„Ratchet i Clank to prawdziwy majstersztyk liftingu. Gra jest prześliczna, oferuje niemal doskonałą mechanikę walki, zróżnicowane lokacje i megatony wyśmienitej zabawy. To tytuł, który powinno się mieć w swojej kolekcji.”

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-20

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach
Ratchet & Clank

Ratchet & Clank