Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS4 PS3 Xbox One Xbox 360 Switch Android iOS

The Pillars of the Earth XBOX ONE

Gra przygodowa na motywach powieści historycznej Kena Folletta pt. The Pillars of the Earth (Filary Ziemi). Akcja przenosi nas do XII-wiecznej Anglii, w czasy tzw. Anarchii, wywołanej brakiem następcy tronu po śmierci Henryka I. W tym burzliwym okresie opat z fikcyjnego miasteczka Kingsbridge usiłuje wybudować imponujących rozmiarów katedrę - jak się okazuje, ten ambitny projekt ma wielu przeciwników.

Przygodowe, średniowiecze, książki, historyczne.

Filary Ziemi - screen - 2017-12-06 - 360745Filary Ziemi - screen - 2017-12-06 - 360744Filary Ziemi - screen - 2017-12-06 - 360743Filary Ziemi - screen - 2017-12-06 - 360742Filary Ziemi - screen - 2017-08-21 - 353275Filary Ziemi - screen - 2017-08-21 - 353274Filary Ziemi - screen - 2017-08-21 - 353273Filary Ziemi - screen - 2017-08-21 - 353272Filary Ziemi - screen - 2017-08-21 - 353271

wersja językowa:
angielska

Data premiery gry The Pillars of the Earth | XONE

15sierpnia2017

15sierpnia2017

Xbox Live

Microsoft XBOX ONE
Okładka The Pillars of the Earth (XONE)
The Pillars of the Earth

Filary Ziemi (ang. The Pillars of the Earth) to gra przygodowa typu point-and-click opracowana przez niezależne studio Daedalic Entertainment. W portfolio deweloperów można znaleźć szereg popularnych marek takich jak Deponia oraz Blackguards. Produkcja, będąca adaptacją powieści historycznej autorstwa brytyjskiego pisarza Kena Folletta, pojawiła się między innymi na platformie Xbox One.

Fabuła

Akcja Filarów Ziemi toczy się w XII-wiecznej Anglii, w okresie zwanym Anarchią. Po śmierci króla Henryka I rozpętała się walka o sukcesję – potomek władcy zginął bowiem w katastrofie Białego Statku, co doprowadziło do narastających napięć pomiędzy szlachtą, duchowieństwem i prostym ludem. Na tle niebezpiecznego konfliktu mieszkańcy niewielkiej wioski Kingsbridge rozpoczynają budowę monumentalnej gotyckiej katedry, która ma im zapewnić dobrobyt i bezpieczeństwo. Opisywany tytuł opowiada historię trójki bohaterów znanych również z kart powieści: mnicha Phillipa, czyli przeora tego opactwa; chłopca imieniem Jack, który wraz z matką ukrywał się w lesie, zgłębiając tajemnice kamieniarskiego fachu; wreszcie zhańbionej szlachcianki Alieny. To właśnie oni mają odegrać kluczową rolę w budowie jednego z najokazalszych angielskich kościołów, będącego solą w oku wrogów Kingsbridge, czyli biskupa Walerana i szlachcica Williama Hamleigha.

Warto odnotować, że całość podzielono na trzy epizody (Z popiołów, Siejąc wiatr, W oku cyklonu) – każdy zawiera po siedem rozdziałów, a ich akcja toczy się na przestrzeni trzydziestu lat. Co ciekawe, pomimo że fabuła gry opiera się na historii opowiedzianej w książce Kena Folletta, w trakcie zabawy możemy zmienić bieg wydarzeń i wpływać na losy poszczególnych mieszkańców Kingsbridge.

Mechanika

Rozgrywka w wydanych na platformę Xbox One Filarach Ziemi opiera się na schemacie klasycznym dla gatunku. W trakcie zabawy eksplorujemy zatem zróżnicowane lokacje, prowadzimy rozmowy z postaciami neutralnymi, podejmując przy tym rozmaite decyzje i wykonujemy zlecane przez nie zadania. Nierzadko bierzemy też udział w dworskich intrygach, spiskach oraz romansach, a także rozwiązujemy mniej lub bardziej skomplikowane zagadki oparte przede wszystkim na zdobywaniu określonych przedmiotów i wykorzystywaniu ich w konkretny sposób.

Kwestie techniczne

Filary Ziemi mogą się pochwalić wysokiej jakości grafiką, która w oryginalny sposób łączy charakterystyczną dla studia kreskówkową stylistykę z zaawansowanymi efektami wizualnymi pokroju realistycznego oświetlenia. Warto odnotować, że wszystkie kwestie dialogowe zostały udźwiękowione – gościnny występ zaliczył tu także sam Ken Follett, który wcielił się w rolę Kantora. Na osobną wzmiankę zasługuje również soundtrack wykonany przez orkiestrę FILMharmonic z Pragi.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 7.0 / 10 na podstawie 5 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI The Pillars of the Earth

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.
Filary Ziemi – powieść stanie się przygodówką od twórców Deponii
Filary Ziemi – powieść stanie się przygodówką od twórców Deponii

wiadomość28 listopada 2014

Filary Ziemi (ang. The Pillars of the Earth), powieść historyczna Kena Folletta, ukaże się w formie gry przygodowej. Produkcją zajmie się studio Daedalic Entertainment, twócy serii Deponia. Tytuł zadebiutuje w 2017 roku na najpopularniejszych platformach sprzętowych.

Komentarze Czytelników

Dodaj swój komentarz