Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS5SwitchXSXXONEPS4
Okładka Open Roads (PC)
OkładkaOpen Roads (PC)

Open Roads

Open Roads to narracyjna gra przygodowa FPP, którą początkowo tworzyło studio The Fullbright Company (Gone Home). Opowiada o matce i córce próbujących odkryć prawdę o przeszłości zmarłej babci. Większość rozgrywki opiera się na eksploracji i dialogach między tymi postaciami.

Przygodowe | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne | Game Pass | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Open Roads Premiera

28mar2024za 32dni

PC PS4 XONE Switch PS5 XSX

Gry podobne do Open Roads

Tell Me Why

Firewatch

Road 96: Mile 0

Open Roads to przygodówka zrealizowana w konwencji filmu drogi. Grę opracowało studio The Fullbright Company (choć na skutek pewnych zawirowań ostatecznie deweloper był podpisywany po prostu jako Open Roads Team), znane z takich produkcji jak Tacoma oraz Gone Home.

Fabuła

Gra opowiada historię 16-letniej dziewczyny imieniem Tess Devine, która udaje się w samochodową podróż mającą na celu odkrycie sekretów z życia jej babci. W wyprawie towarzyszy jej matka – Opal.

Porządkując rzeczy zmarłej babci Tess natknęła się na jej pamiętnik. Wynika z niego, że kobieta miała wiele tajemnic, a jej życie mocno odbiegało od wyobrażeń jej wnuczki. W notatkach pojawiają się wzmianki o serii kradzieży i skarbie ukrytym gdzieś w pobliżu kanadyjskiej granicy. Dziewczyna wyrusza więc z matką na wyprawę, aby odkryć prawdę.

Mechanika

Open Roads to przygodówka narracyjna, koncentrująca się głównie na opowiedzeniu ciekawej historii. Większość rozgrywki spędzamy w aucie, gdzie dzięki rozbudowanej mechanice prowadzenia rozmów powoli ujawniamy nowe fakty z przeszłości i poznajemy dodatkowe informacje o postaciach.

Gracze mogą również wchodzić w interakcje z elementami wnętrza samochodu (np. radiem) oraz pamiętnikiem. Fabuła jest mocno niejednoznaczna. Postacie często ukrywają ważne fakty i uciekają się do półprawd, więc należy uważnie śledzić informacje i samodzielnie wyciągać wnioski.

Tryby gry

Open Roads oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną wykonaną w komiksowej stylistyce. Dodatkową atrakcją jest to, że głosu postaciom udzielają aktorki Kaitlyn Dever (znana m.in. z serialu Niewiarygodne oraz filmu Szkoła melanżu) oraz Keri Russell (Zawód: Amerykanin i Felicity).

Ostatnia modyfikacja 29 stycznia 2024

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Open Roads: 12+

Open Roads Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 768 MB GeForce GTX 460 / 1 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch
PS5
XSX