Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Open Roads (PC)
OkładkaOpen Roads (PC)

Open Roads

Open Roads to narracyjna gra przygodowa opowiadająca o podróży samochodowej młodej dziewczyny próbującej odkryć prawdę o przeszłości zmarłej babci. W wyprawie towarzyszy jej matka i większość rozgrywki opiera się na dialogach między tymi postaciami.

Przygodowe | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne | Find Your Next Game

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Open Roads Premiera

gru2022

PC PS4 XONE

Gry podobne do Open Roads

Tell Me Why

Firewatch

Hitchhiker

E3 2021

Open Roads to przygodówka zrealizowana w konwencji filmu drogi. Grę opracowało studio The Fullbright Company, znane z takich produkcji jak Tacoma oraz Gone Home.

Fabuła

Gra opowiada historię 16-letniej dziewczyny imieniem Tess Devine, która udaje się w samochodową podróż mającą na celu odkrycie sekretów z życia jej babci. W wyprawie towarzyszy jej matka – Opal.

Porządkując rzeczy zmarłej babci Tess natknęła się na jej pamiętnik. Wynika z niego, że kobieta miała wiele tajemnic, a jej życie mocno odbiegało od wyobrażeń jej wnuczki. W notatkach pojawiają się wzmianki o serii kradzieży i skarbie ukrytym gdzieś w pobliżu kanadyjskiej granicy. Dziewczyna wyrusza więc z matką na wyprawę, aby odkryć prawdę.

Mechanika

Open Roads to przygodówka narracyjna, koncentrująca się głównie na opowiedzeniu ciekawej historii. Większość rozgrywki spędzamy w aucie, gdzie dzięki rozbudowanej mechanice prowadzenia rozmów powoli ujawniamy nowe fakty z przeszłości i poznajemy dodatkowe informacje o postaciach.

Gracze mogą również wchodzić w interakcje z elementami wnętrza samochodu (np. radiem) oraz pamiętnikiem. Fabuła jest mocno niejednoznaczna. Postacie często ukrywają ważne fakty i uciekają się do półprawd, więc należy uważnie śledzić informacje i samodzielnie wyciągać wnioski.

Tryby gry

Open Roads oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną wykonaną w komiksowej stylistyce. Dodatkową atrakcją jest to, że głosu postaciom udzielają aktorki Kaitlyn Dever (znana m.in. z serialu Niewiarygodne oraz filmu Szkoła melanżu) oraz Keri Russell (Zawód: Amerykanin i Felicity).

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Open Roads: 12+

Open Roads Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 768 MB GeForce GTX 460 / 1 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE