Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONE
Okładka Open Roads (PC)
OkładkaOpen Roads (PC)

Open Roads

Open Roads to narracyjna gra przygodowa opowiadająca o podróży samochodowej młodej dziewczyny próbującej odkryć prawdę o przeszłości zmarłej babci. W wyprawie towarzyszy jej matka i większość rozgrywki opiera się na dialogach między tymi postaciami.

Przygodowe | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Open Roads Premiera

gru2021

PC PS4 XONE

Gry podobne do Open Roads

Tell Me Why

Firewatch

Hitchhiker

Open Roads to przygodówka zrealizowana w konwencji filmu drogi. Grę opracowało studio The Fullbright Company, znane z takich produkcji jak Tacoma oraz Gone Home.

Fabuła

Gra opowiada historię 16-letniej dziewczyny imieniem Tess Devine, która udaje się w samochodową podróż mającą na celu odkrycie sekretów z życia jej babci. W wyprawie towarzyszy jej matka – Opal.

Porządkując rzeczy zmarłej babci Tess natknęła się na jej pamiętnik. Wynika z niego, że kobieta miała wiele tajemnic, a jej życie mocno odbiegało od wyobrażeń jej wnuczki. W notatkach pojawiają się wzmianki o serii kradzieży i skarbie ukrytym gdzieś w pobliżu kanadyjskiej granicy. Dziewczyna wyrusza więc z matką na wyprawę, aby odkryć prawdę.

Mechanika

Open Roads to przygodówka narracyjna, koncentrująca się głównie na opowiedzeniu ciekawej historii. Większość rozgrywki spędzamy w aucie, gdzie dzięki rozbudowanej mechanice prowadzenia rozmów powoli ujawniamy nowe fakty z przeszłości i poznajemy dodatkowe informacje o postaciach.

Gracze mogą również wchodzić w interakcje z elementami wnętrza samochodu (np. radiem) oraz pamiętnikiem. Fabuła jest mocno niejednoznaczna. Postacie często ukrywają ważne fakty i uciekają się do półprawd, więc należy uważnie śledzić informacje i samodzielnie wyciągać wnioski.

Tryby gry

Open Roads oferuje wyłącznie tryb dla pojedynczego gracza.

Kwestie techniczne

Gra posiada atrakcyjną trójwymiarową oprawę graficzną wykonaną w komiksowej stylistyce. Dodatkową atrakcją jest to, że głosu postaciom udzielają aktorki Kaitlyn Dever (znana m.in. z serialu Niewiarygodne oraz filmu Szkoła melanżu) oraz Keri Russell (Zawód: Amerykanin i Felicity).

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Open Roads: 12+

Open Roads Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-2300 2.8 GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 768 MB GeForce GTX 460 / 1 GB Radeon HD 6870 lub lepsza
  • 7 GB HDD
  • Windows 10 64-bit
PC
PS4
XONE