Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS4XONESwitchiOS
Okładka Hitchhiker (PS4)

Hitchhiker

Hitchhiker to pełna tajemnic gra przygodowa autorstwa studia Mad About Pandas. Gracz wciela się w niej w dotkniętego amnezją człowieka, który rusza w drogę autostopem w celu odkrycia własnej tożsamości.

Przygodowe | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne

Okładka Hitchhiker (PS4)

data premiery gry:

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Hitchhiker to gra przygodowa taktująca o człowieku cierpiącym na amnezję, który wyrusza w podróż autostopem w celu poznania samego siebie. Za tą niecodzienną produkcję odpowiada studio Mad About Pandas.

Fabuła

W Hitchhiker gracz wciela się autostopowicza, który jest dotknięty amnezją. Nie zna swojej tożsamości, celu swojej podróży ani przyczyny utraty pamięci. Rolnik będący jego kierowcą stara się mu pomóc w odzyskaniu wspomnień.

Źródłem wskazówek dotyczących przeszłości bohatera jest w dużej mierze autostrada. Każdy, nawet potencjalnie nieistotny szczegół, jak np. pudełko zapałek czy stojące przy drodze billboardy, może mieć ukryte znaczenie istotne dla historii. Również opowieści towarzysza podróży powiązane są z przeszłością autostopowicza.

Z czasem protagonista odkrywa, że kierowca nie jest z nim zupełnie szczery... Sprawia to, że musi on zakwestionować praktycznie wszystko, co wydawało mu się, że wie o sobie.

Mechanika

Akcja gry ogranicza się do wnętrza samochodu. W Hitchhiker rola gracza jest bardzo ograniczona. Obserwując świat z perspektywy pierwszoosobowej, odnajdujemy w aucie oraz w widoku za oknem kolejne elementy mogące mieć związek z naszą przeszłością. Oczywiście w czasie dialogów mamy możliwość wybrania odpowiedniej kwestii, kierując konwersację w pożądanym kierunku.

Kwestie techniczne

Produkcja oferuje stylizowaną grafikę, utrzymaną w ciepłych, pastelowych barwach. Warstwa dźwiękowa również jest bardzo prosta i ogranicza się jedynie do dialogów oraz odgłosów silnika i radia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Hitchhiker

Wymagania wiekowe Hitchhiker

12+

PC
PS4
XONE
Switch
iOS