Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCiOSSwitchXONEPS4
Okładka Hitchhiker (PC)
OkładkaHitchhiker (PC)

Hitchhiker

Hitchhiker: A Mystery Game

Hitchhiker to pełna tajemnic gra przygodowa autorstwa studia Mad About Pandas. Gracz wciela się w niej w dotkniętego amnezją człowieka, który rusza w drogę autostopem w celu odkrycia własnej tożsamości.

Przygodowe | FPP | indie | eksperymentalne/artystyczne

Hitchhiker Premiera

26mar2021

iOS

15kwi2021

PC PS4 XONE Switch

Gry podobne do Hitchhiker

Road 96

Firewatch

The Stanley Parable

Hitchhiker jest narracyjną grą przygodową opowiadająca o podróżowaniu autostopem i poznawaniu samego siebie. Za tą oryginalną produkcją stoi studio Mad About Pandas, natomiast jej wydaniem zajęła się firma Versus Evil.

Fabuła

Głównym bohaterem gry Hitchhiker jest tytułowy autostopowicz. Dotknięty amnezją mężczyzna nie zna swojej tożsamości, nie wie, w jakich okolicznościach stracił pamięć, ani też dokąd powinien się udać. Próbując rozwikłać zagadkę własnej przeszłości, mężczyzna wsiada do pięciu kolejnych samochodów i wraz z ich kierowcami podróżuje po opustoszałej amerykańskiej autostradzie, podążając śladem osoby, która w jakiś sposób wydaje mu się znajoma. Po drodze nasz podopieczny bierze udział w wydarzeniach, które każą mu zakwestionować otaczającą go rzeczywistość.

Mechanika

W Hitchhiker akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby (FPP). W trakcie rozgrywki odbywamy podróże w pięciu samochodach, w towarzystwie pięciu zupełnie różnych osób – od spokojnego rolnika po kelnerkę wracającą z pracy. Podczas przejażdżek musimy słuchać naszych rozmówców, a także uważnie rozglądać się po otoczeniu. Źródłem wskazówek mogą bowiem okazać się dla nas zarówno opowieści z życia każdego z kierowców, jak i najbliższe otoczenie autostrady (jak stojące przy niej billboardy), a nawet potencjalnie nieistotne drobnostki pokroju znalezionego pudełka zapałek. Od czasu do czasu wybieramy też kwestie dialogowe. W ten sposób nie tylko popychamy rozmowę na pożądany przez nas tor, lecz także odkrywamy mroczne sekrety głównego bohatera.

Kwestie techniczne

Hitchhiker posiada przyjemną dla oka, stylizowaną grafikę utrzymaną w ciepłych, pastelowych barwach.

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Hitchhiker cena w dniu premiery: 50,99 PLN

Klasyfikacja PEGI Hitchhiker

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Hitchhiker Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i3 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTS 450 lub lepsza
  • 8 GB HDD
  • Windows 7 SP1 64-bit
PC
PS4
XONE
Switch
iOS