Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Seria Blackguards - seria gier

Blackguards 2
Blackguards 2

RPG 20 stycznia 2015

Kontynuacja turowej gry cRPG studia Daedalic Entertainment, w której, stając na czele drużyny rzezimieszków, ratowaliśmy Aventurię przed atakiem sił Dziewięciu Hord. Akcja sequelu toczy się w tym samym uniwersum, kilka lat po wydarzeniach opisanych w pierwowzorze. Fabuła gry koncentruje się wokół postaci bezwzględnej Casii, która werbuje byłych członków naszej drużyny, by z ich pomocą przejąć władzę w królestwie. Podobnie jak w pierwszej części gry, zabawa koncentruje się na turowych bitwach, bazujących na zmodyfikowanych zasadach systemu Das Schwarze Auge. Kluczową dla ich przebiegu rolę pełni właściwe wykorzystanie elementów otoczenia oraz unikalnych zdolności poszczególnych bohaterów. Poza całą gamą nowych umiejętności, przedmiotów i przeciwników oraz szeregiem poprawek, zasugerowanych przez społeczność graczy – w grze wprowadzono dodatkowy kontekst strategiczny, sprowadzający się podbijania kolejnych terytoriów na mapie Aventurii.

PCPS4XONESwitch

Blackguards: Definitive Edition
Blackguards: Definitive Edition

RPG 23 stycznia 2014

Utrzymana w stylistyce dark fantasy klasyczna gra RPG z turowym systemem walki, opracowana przez doświadczone studio Daedalic Entertainment. Akcja gry toczy się w krainie Aventuria, znanej m.in. ze stołowej gry fabularnej Das Schwarze Auge czy takich produkcji, jak Realms of Arcania, Drakensang czy The Dark Eye. Wcielając się w skazanego za morderstwo przestępcę, stajemy na czele złożonej z rozmaitych typów spod ciemnej gwiazdy drużyny, na której barki spada obowiązek uratowania świata przed siłami zła. Kampania fabularna obfituje w nagłe zwroty akcji i często zmusza gracza do podejmowania trudnych wyborów moralnych, mających swe konsekwencje w dalszej części historii. Istotną część rozgrywki stanowią turowe potyczki, kładące szczególny nacisk na warstwę taktyczną. Każda z ponad 180 aren bitewnych wypełniona jest interaktywnymi obiektami, które mogą pełnić rolę osłony, dając jednocześnie możliwości alternatywnego rozprawienia się z wrogiem.

PCPS4XONE