Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 27 października 2014, 10:44

Sunset Overdrive - gra akcji na XONE trafi też na PC?

Jak wynika z doniesień z forum NeoGAF, Sunset Overdrive - debiutująca jutro na rynku amerykańskim produkcja studia Insomniac Games, tytuł ekskluzywny na Xboksa One - może z opóźnieniem trafić także na PC.

Sunset Overdrivezapowiedziana podczas zeszłorocznej edycji targów E3 humorystyczna gra akcji – zadebiutuje dopiero jutro, ale już wygląda na to, że ma szanse podzielić los niektórych tytułów ekskluzywnych na Xboksa One. Z doniesień z popularnego forum NeoGAF wynika, że za pewien czas dzieło studia Insomniac Games może trafić także na PC.

Sunset Overdrive - gra akcji Insomniac Games na XONE trafi też na PC? - ilustracja #1

SUNSET OVERDRIVE TO:

  1. humorystyczna gra akcji, stworzona przez doświadczone studio Insomniac Games
  2. produkcja osadzona w niedalekiej, apokaliptycznej przyszłości
  3. akcja oparta na efektownym przemieszczaniu się po otwartym świecie i walce przy użyciu dziwacznych broni
  4. kolorowa, kreskówkowa grafika, stworzona przy użyciu technologii cel-shading
  5. oparty na kooperacji tryb wieloosobowy

Źródłem tych rewelacji jest powyższa reklama, zauważona przez jednego z użytkowników. Widać na niej, że Sunset Overdrive będzie dostępne na Xboksie One oraz PC – mimo że oficjalnie gra ma się ukazać tylko na konsoli Microsoftu. I chociaż Mike Ybarra, przedstawiciel giganta z Redmond, zaprzeczył tym doniesieniom przez Twittera, zapewniając, że nastąpiła zwyczajna pomyłka, trudno nie pozbyć się wrażenia, że coś jest na rzeczy. Ostatecznie produkcja twórców serii Ratchet & Clank nie byłaby pierwszym tytułem ekskluzywnym na Xboksa One, który z opóźnieniem zawitałby także na komputery osobiste – wcześniej tak samo stało się z Ryse: Son of Rome oraz Dead Rising 3. Jest to tym bardziej prawdopodobne ze względu na oceny, jakie Sunset Overdrive zbiera przedpremierowo w zagranicznej prasie.

Te bowiem są bardzo pozytywne: na dzień przed premierą w Stanach Zjednoczonych średnia not gry w serwisie Metacritic utrzymuje się na wysokim poziomie 83/100. Najlepsze recenzje dzieło Insomniac Games zebrało od poważanych portali, takich jak GameInformer, IGN oraz Polygon, które wystawiły mu ocenę 9/10, jednym głosem chwaląc wszechobecny humor oraz dającą mnóstwo frajdy rozgrywkę. Z entuzjastycznego trendu wyłamał się jedynie VideoGamer, który skrytykował powtarzalne misje oraz niezbyt satysfakcjonujące walki. O tym, czy wysokie noty są rzeczywiście uzasadnione, gracze w Stanach Zjednoczonych będą mogli się przekonać już jutro – do Europy gra trafi dopiero w piątek.

Satysfakcjonująca rozgrywka oraz ładna, kolorowa grafika zapewniły Sunset Overdrive uznanie w oczach recenzentów. - Sunset Overdrive - gra akcji Insomniac Games na XONE trafi też na PC? - wiadomość - 2014-10-27
Satysfakcjonująca rozgrywka oraz ładna, kolorowa grafika zapewniły Sunset Overdrive uznanie w oczach recenzentów.
  1. Oficjalna strona internetowa Sunset Overdrive
  2. Oficjalna strona internetowa studia Insomniac Games
Sunset Overdrive

Sunset Overdrive