Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 maja 2021, 21:35

Sony rejestruje markę Sunset Overdrive

Sunset Overdrive zostało zarejestrowane przez Sony w amerykańskim urzędzie ds. własności intelektualnej. Pojawiły się spekulacje na temat ewentualnego wydania gry na PS5.

W SKRÓCIE:
  1. Sony zarejestrowało w amerykańskim urzędzie ds. własności intelektualnej markę Sunset Overdrive.

Firma Sony zarejestrowała pomyślnie znak towarowy Sunset Overdrive, co doprowadziło do spekulacji na temat ewentualnego wydania odświeżonej wersji na PlayStation 5. Gra pierwotnie zadebiutowała wyłącznie na Xboksie One (po latach trafiła także na PC), więc dla wielu byłoby to niemałe wydarzenie.

O sprawie jako pierwszy poinformował użytkownik Twittera o nicku Nibel, który zauważył wniosek złożony i zaakceptowany w amerykańskim urzędzie ds. własności intelektualnej (USPTO). Sama rejestracja niczego nie oznacza, choć nie możemy wykluczyć, że w przyszłości Sony wraz ze studiem Insomniac Games zechce odświeżyć tę produkcję. Nadzieję może dawać powrót reżysera Sunset Overdrive, Drew Murraya, do amerykańskiej firmy po kilku latach spędzonych w zespole The Initiative.

Gra debiutowała na Xboksie One w 2014 roku i mimo dosyć ciepłego przyjęcia przez recenzentów i graczy nie odniosła spektakularnego sukcesu. Była to druga po Fuse produkcja, którą Insomniac Games wydało poza skrzydłami Sony. W 2018 roku tytuł trafił też na pecety.

Mimo tego, że prawa wydawnicze do Sunset Overdrive posiada Microsoft, marka pozostała w rękach studia, o czym poinformowali sami zainteresowani trzy lata temu. Dzięki temu ruchowi możliwe było przejęcie jej przez Sony, które w 2019 roku kupiło zespół Insomniac Games za 229 milionów dolarów.

  1. Sunset Overdrive – strona oficjalna