Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 6 kwietnia 2013, 09:22

autor: Adrian Werner

Aliens: Colonial Marines w wersji na Wii U zostało skasowane

Firma Sega ogłosiła, że pomimo wcześniejszych zapowiedzi, gra Aliens: Colonial Marines nie ukaże się na Wii U. Wersja na konsolę firmy Nintendo została skasowana.

Aliens: Colonial Marines w wersji na Wii U zostało skasowane - ilustracja #1

Gra Aliens: Colonial Marines ma już prawdopodobnie zagwarantowaną pozycję największego rozczarowania roku. Produkcja ukazała się w lutym na PC oraz konsole Xbox 360 i PlayStation 3. Produkcja zmierzała również na Wii U, ale teraz okazało się, że ta wersja została skasowana.

Gra miała ukazać się na Wii U w marcu, ale tak się nie stało. Początkowo firma Sega oraz odpowiedzialne za konwersję studio Demiurge odmawiały komentarza w tej sprawie. Dopiero teraz wydawca potwierdził oficjalnie, że prace nad wersją na konsolę Nintendo zostały porzucone.

Decyzja o skasowaniu edycji na Wii U nie dziwi. Aliens: Colonial Marines po premierze na innych platformach zebrało fatalne recenzje. Według serwisu Metacritic wydanie na PC posiada średnią ocen na poziomie 44%. Natomiast na naszym serwisie wystawiliśmy grze notę 4.5/10. Słaba jakość produkcji, w połączeniu z rozczarowującą sprzedażą samej konsoli Wii U powodowały, że Sega raczej nie miała szans zarobić porządnie na tej konwersji.

  1. Recenzja gry Aliens: Colonial Marines - ten Obcy to wstyd i hańba
  2. Aliens: Colonial Marines – strona oficjalna gry