Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry w Polsce 12 lipca 2018, 14:20

autor: Movis

FIFA 18 i The Sims 4 nadal dominują na liście bestsellerów w sieci Empik

W kolejnym zestawieniu najlepiej sprzedających się gier w sieci salonów Empik nastąpiły jedynie niewielkie przetasowania. Królem i królową okresu wakacyjnego pozostają FIFA 18 i Sims 4 wraz z dodatkami. Na PC całkiem nieźle poradził sobie Overwatch, a na konsolach o pozycję walczą Lego Iniemamocni.

Wakacje w pełnym rozkwicie, do premier liczących się gier pozostały jeszcze długie tygodnie, nic więc dziwnego, że lista bestsellerów Empiku nieco się zastała. Tym razem prezentujemy okres przełomu miesięcy od 27 czerwca do 10 lipca. Seria FIFA nieprzerwanie od trzech zestawień dominuje na konsolach, a na komputerach osobistych rywalizuje z potęgą The Sims 4 wraz z dworską wręcz obsadą dodatków, które zepchnęły „piłkarzy” na dalekie szóste miejsce. Złoto ciągle dzierżą zaś Cztery Pory Roku, czyli najnowsze rozszerzenie. Na podium PC przebił się cały czas wspierany Overwatch. Tym razem znalazło się też nieco mniej chętnych na zarządzanie własną drużyną piłkarską, ale limitowana edycja Football Manager 2018 nadal trzyma się w peletonie. Konsolową nowością są zaś Lego Iniemamocni, którzy po czerwcowej premierze gładko wskoczyli na topki zarówno konsoli Sony, jak i Microsoftu.

Za oknem skwar przerywany opadami, a The Sims 4 nadal rozkwita. - FIFA 18 i The Sims 4 nadal dominują na liście bestsellerów w sieć Empik - wiadomość - 2018-07-12
Za oknem skwar przerywany opadami, a The Sims 4 nadal rozkwita.

Sprzedaż gier w sieci Empik

Najlepiej sprzedające się gry – PC

Miejsce

Tytuł

1.

The Sims 4: Cztery Pory Roku

2.

Sims 4

3.

Overwatch: Game Of The Year Edition

4.

The Sims 4: Psy i Koty

5.

The Sims 4: Zestaw 6

6.

FIFA 18

7.

Sims 4: Miejskie Życie

8.

Football Manager 2018 – Edycja limitowana

9.

The Sims 4: Zestaw 4

10.

The Sims 4: Zestaw 5

Najlepiej sprzedające się gry – PlayStation 4

Miejsce

Tytuł

1.

FIFA 18

2.

The Sims 4

3.

Lego Iniemamocni

4.

Need For Speed: Payback

5.

Minecraft

6.

God Of War

7.

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

8.

The Crew 2

9.

Assassin's Creed Origins

10.

Wiedźmin 3 – Edycja Gry Roku

Najlepiej sprzedające się gry – Xbox One

Miejsce

Tytuł

1.

FIFA 18

2.

The Sims 4

3.

Minecraft Explorer Pack

4.

Need For Speed Payback

5.

Lego Iniemamocni

Podsumowując, kontynuujemy oczekiwania na większe hiciory, choć patrząc w przyszłość trudno o edycje pudełkowe, które poruszyłyby większość Polaków. Wydane niedawno Red Faction: Guerrilla - Re-Mars-tered Edition raczej nie stanowi konkurencji, podobnie jak zaplanowane na koniec sierpnia F1 2018. Większe szanse będą miały produkcje wrześniowe: Monster Hunter: World może „poruszyć igłę” na komputerach osobistych, a Shadow of the Tomb Raider jednocześnie zmienić nieco sytuacje na PC oraz konsolach. 28 września czeka zaś nas „piłkarska zmiana warty” i premiera FIFA 19.

FIFA 18 i The Sims 4 nadal dominują na liście bestsellerów w sieć Empik - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.