Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 21 marca 2017, 11:42

autor: Entelarmer

CD Projekt zwycięzcą rankingu Giełdowa Spółka Roku

Dziennik Puls Biznesu opublikował ranking Giełdowe Spółki Roku 2016. CD Projekt po raz kolejny zajął pierwsze miejsce, a tuż za nim uplasowało się 11 bit studios.

Dziennik „Puls Biznesu” opublikował listę najlepszych polskich firm 2016 roku na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Osiemnasta edycja rankingu „Giełdowa Spółka Roku” potwierdza dobrą kondycję polskiej branży gier. Na pierwszym miejscu drugi rok z rzędu znalazł się CD Projekt, który zwyciężył w takich kategoriach, jak „innowacyjność” i „perspektywy rozwoju”, a w pozostałych otrzymał wyróżnienia. Tuż za nim uplasowało się się 11 bit studios, zastępując CI Games, które zaliczyło ogromny spadek (z drugiego miejsca na setne). Wypada zauważyć, że obie firmy nie opublikowały w zeszłym roku żadnych nowych produkcji. CD Projekt ograniczył się do wydania dodatku Krew i wino do trzeciego Wiedźmina, natomiast od 11 bit otrzymaliśmy rozszerzoną edycję This War of Mine z 2014 roku z podtytułem The Little Ones. Najwyraźniej dotychczasowe osiągnięcia oraz nadchodzące tytuły obu warszawskich producentów (Cyberpunk 2077Gwint, Frostpunk) przełożyły się na spore oczekiwania inwestorów.

Adam Kiciński (w środku) oraz Grzegorz Miechowski (drugi od lewej) mają powody do zadowolenia. - CD Projekt zwycięzcą rankingu Giełdowa Spółka Roku - wiadomość - 2017-03-21
Adam Kiciński (w środku) oraz Grzegorz Miechowski (drugi od lewej) mają powody do zadowolenia.
CD Projekt zwycięzcą rankingu Giełdowa Spółka Roku - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.