Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry na świecie 6 stycznia 2017, 10:52

autor: Góral

Minecraft - sprzedano 25 mln egzemplarzy gry na PC-tach

Minecraft, pomimo ponad 6 lat na karku, cały czas sprzedaje się jak szalony. Do tej pory rozeszło się ponad 25 milionów egzemplarzy wersji komputerowej, z czego blisko 9 tysięcy tylko podczas ostatniej doby.

W 2014 roku koncern Microsoft przejął studio Mojang wraz z prawami do Minecrafta za kosmiczne pieniądze – 2,5 miliarda dolarów. Wiele osób dziwiło się, jak można tyle zapłacić za jedno studio, które zasłynęło jedną grą, ale obecnie chyba nikt już nie ma wątpliwości, że była to słuszna decyzja. Kilka miesięcy temu informowaliśmy, że produkcja rozeszła się już w ponad 100 milionach egzemplarzy, a dziennie sprzedają się średnio 53 tysiące sztuk wszystkich wersji. Nie wiemy jak sytuacja wygląda dziś, ale raczej gorzej nie jest. Skąd takie wnioski? Ostatnio sprzedaż wersji PC-towej przekroczyła pułap 25 milionów kopii, z czego tylko w ciągu ostatniej doby rozeszło się blisko 9 tysięcy egzemplarzy. Oprócz komputerowego wydania na rynku znajdują się wersje na urządzenia mobilne (iOS, Android, Windows) i konsole (Xbox One, PlayStation 4, Xbox 360, PlayStation 3, PlayStation Vita, Wii U).

Minecraft - sprzedano 25 mln egzemplarzy gry na PC-tach - ilustracja #1

Minecraft to jeden z fenomenów branży gier wideo. Produkcja zadebiutowała w listopadzie 2011 roku. Na początku dostępna była edycja na PC-ty i urządzenia mobilne, ale z czasem pojawiały się kolejne wersje. Tytuł jest przedstawicielem gatunku survival, w którym zabawa polega na przetrwaniu w otwartym świecie. Główną atrakcją produkcji jest jednak możliwość budowania i konstruowania właściwie czego dusza zapragnie. Społeczność produkcji spłodziła rozmaite rzeczy – od drukarki, przez procesor tekstowy, aż po całe światy, np. Westeros.

Oprócz samego Minecrafta, na rynku znajdują się także poboczne projekty. W 2015 roku ukazało się Minecraft: Story Mode – przygodówka od studia Telltale Games. Natomiast od dłuższego czasu w szkołach wykorzystuje się Minecraft: Education Edition.

Minecraft - sprzedano 25 mln egzemplarzy gry na PC-tach - ilustracja #2

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.