Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 kwietnia 2016, 14:30

Minecraft - odwiedź Westeros przed nowym sezonem Gry o tron

Szósty sezon Gry o tron coraz bliżej. Postanowiliśmy więc przypomnieć wszystkim, jak wygląda Westeros... ale w nietuzinkowej odsłonie - w formie ambitnego moda WesterosCraft do Minecrafta.

King’s Landing w całej okazałości - Odwiedź Westeros przed nowym sezonem Gry o Tron - wiadomość - 2016-04-20
King’s Landing w całej okazałości

WesterosCraft to projekt, który w 2011 roku wydawał się niemożliwy do wykonania, a dziś budzi podziw imponującymi efektami ciężkiej pracy społeczności fanów literatury George’a R.R. Martina. Postanowili oni w całości odtworzyć Westeros za pomocą narzędzi dostępnych w Minecrafcie, do tego w skali 1:1. Projekt żyje już 5 lat, za chwilę premiera szóstego sezonu Gry o Tron w HBO, więc postanowiliśmy przyjrzeć się dotychczasowym osiągnięcom wspomnianego community. Efekty – widoczne na screenach.

Mur – jedna z najbardziej charakterystycznych lokacji w Westeros - Odwiedź Westeros przed nowym sezonem Gry o Tron - wiadomość - 2016-04-20
Mur – jedna z najbardziej charakterystycznych lokacji w Westeros

Co ciekawe, sami pomysłodawcy chcą pójść o krok dalej – oprócz rekonstrukcji uniwersum, planują swoje dzieło przekształić w pełnoprawne RPG, bazujące na dziele Martina. W tym celu korzystają z materiału książkowego i serialowego, posiłkując się przy tym wiedzą i sugestiami fanów oraz ogólnodostępnymi źródłami, takimi jak wiki czy mapy. Stworzyli również własny launcher oraz przewodnik, w którym informują o swoich planach czy sposobie wejścia na serwer w Minecrafcie.

Odwiedź Westeros przed nowym sezonem Gry o Tron - ilustracja #3

Tym, którzy nie mogą doczekać się kontynuacji historii Starków i Lannisterów, warto przypomnieć, że do 26 kwietnia trwa Humble Telltale Games Bundle, w którym możemy nabyć przygodówki wspomnianego studia, w tym Game of Thrones: A Telltale Games Series - Season One. Produkcja jest dostępna w najwyższym progu cenowym – 12 dolarów (ok. 45 zł).

Pyke - Odwiedź Westeros przed nowym sezonem Gry o Tron - wiadomość - 2016-04-20
Pyke

Pieśń Lodu i Ognia to seria powieści fantasy autorstwa amerykańskiego pisarza George’a R. R. Martina, zaplanowana na siedem tomów, z których do tej pory wydano pięć: Gra o tron, Starcie królów, Nawałnica mieczy, Uczta dla wron oraz Taniec ze smokami. Autor stale pracuje nad ostatnimi tomami sagi: The Winds of Winter i A Dream of Spring. Dzieje rodzin Starków, Lannisterów oraz Targaryenów po dziś dzień cieszą się niesłabnącą popularnością, w dużej mierze za sprawą serialu Gra o Tron, który swoją premierę miał w 2011 roku. Samo uniwersum doczekało się również adaptacji na kilka gier komputerowych, fabularnych, karcianych czy planszowych.