Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 października 2014, 12:14

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – Agamemnon, The Dropper i drukarka

Jak co poniedziałek, prezentujemy wybrane projekty stworzone przez użytkowników popularnej gry Minecraft. Tym razem przyglądamy się steampunkowej, poruszającej się fortecy Agamemnon, grze The Dropper oraz działającej drukarce.

Kolejny tydzień czas zacząć, a więc nadszedł czas na nowy odcinek najlepszych minecraftowych projektów. Tym razem prezentujemy zdumiewającego Agamemnona, dwie części gry The Dropper oraz… działającą drukarkę. Przy okazji warto wspomnieć, że PC-towa wersja Minecrafta przekroczyła ostatnio próg 17 mln sprzedanych egzemplarzy. Studiu Mojang gratulujemy więc doskonałych wyników, a twórcom poniższych arcydzieł pomysłowości i samozaparcia potrzebnego do wykonania takich projektów.

Najlepsze minecraftowe projekty – Agamemnon, The Dropper i drukarka - ilustracja #1

Agamemnon

Na dzień dobry mamy coś naprawdę mocnego – Agamemnon. Dzieło stworzone przez carloooo, który na swoim koncie ma szereg innych niesamotnych projektów. Nad tym, co możecie obejrzeć poniżej, pracował on przez pięć miesięcy, zużywając przy okazji ponad 10 mln bloków. Jest to poruszająca się, steampunkowa forteca przypominająca pająka. Na widok tego tworu nie sposób nie wykrzyknąć słowa „WOW!”. Agamemnona pobierzecie z tego miejsca, a w ramach ciekawostki warto wspomnieć, że nazwa projektu pochodzi od króla Argolidy, znanego z mitologii greckiej.

The Dropper

Drugim projektem jest mini gra The Dropper, która, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na spadanie. Dosłownie. W dwóch (część pierwsza i część druga) stworzonych przez Bigre’a odsłonach produkcji pokonujemy szereg poziomów, w których naszym głównym zadaniem jest spadnięcie na sam dół każdej lokacji. Po drodze trzeba omijać przeszkody i to właściwie tyle. Niby nic, ale to wystarcza do dobrej zabawy.

W The Dropper spada się ze ogromnych wysokości… - Najlepsze minecraftowe projekty – Agamemnon, The Dropper i drukarka - wiadomość - 2014-10-27
W The Dropper spada się ze ogromnych wysokości…
… i w rozmaitych miejscach. - Najlepsze minecraftowe projekty – Agamemnon, The Dropper i drukarka - wiadomość - 2014-10-27
… i w rozmaitych miejscach.
Najlepsze minecraftowe projekty – Agamemnon, The Dropper i drukarka - ilustracja #4

Drukarka

Jeżeli spodobały się Wam powyższe projekty i chcielibyście wydrukować sobie zrobione screeny, to w tym celu możecie wykorzystać urządzenie stworzone przez ACtennisAC. Być może nie jest to demon prędkości, wypluwający 20 stron na minutę, a jego obsługa niekoniecznie należy do przyjemnych, ale po iPhonie i twardych dyskach jest to kolejny, ciekawy gadżet działający w Minecrafcie. Znajdziecie go tutaj.

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym 54 mln egzemplarzy.