Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 25 sierpnia 2014, 15:55

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – Edgecraft i CivCraft

Rozpoczynamy nowy cykl wiadomości, w których będziemy prezentować najfajniejsze projekty tworzone w popularnej grze Minecraft. Na dobry początek piszemy o Edgecraft, CivCraft i... twardych dyskach.

Fani pewnego serialu powinni rozpoznać miasto w tle… - Najlepsze minecfraftowe projekty – Edgecraft i CivCraft - wiadomość - 2014-08-25
Fani pewnego serialu powinni rozpoznać miasto w tle…

Minecraft pomimo kilku lat na karku w dalszym ciągu nie przestaje zadziwiać i co rusz w sieci pojawiają się kolejne niesamowite dokonania graczy. Postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej twórczości fanów i wybraliśmy kilka ciekawych projektów. Jednocześnie jest to swego rodzaju pilotażowa wiadomość, która być może przerodzi się w stały cykl – wszystko zależy od tego, czy Wam się spodoba.

Edgecraft

Na początek prezentujemy dokonanie Michaela "Lord_Pancake" Trikosko, który stworzył Edgecraft, czyli mapę wzorowaną na grze Mirror's Edge od studia DICE. Zabawa polega na podążaniu wzdłuż czerwonych linii, co ma symulować rozgrywkę ze szwedzkiej produkcji. Zdecydowanie warto zainteresować się tym projektem, który możecie pobrać z tego miejsca. Natomiast powyżej obejrzycie dwa materiały wideo z Edgecraft.

Twarde dyski

Kolejnymi niesamowitymi projektami pochwalili się gracze o ksywkach smellystring i The0JJ (grupa SFT). Pierwszy z nich stworzył 1 KB dysk twardy, a drugi 4 KB, przy czym oba z nich faktycznie działają i mogą przechowywać niewielkie ilości danych. Zasada działania takich urządzeń polega na wykorzystaniu pyłu z czerwonych kamieni, który przewodzi sygnał przez przezroczyste bloki, ale nie przez stałe. W ten sposób uzyskuje się system binarny, wykorzystywany do zapisu i odczytu danych.

Najlepsze minecfraftowe projekty – Edgecraft i CivCraft - ilustracja #2
Najlepsze minecfraftowe projekty – Edgecraft i CivCraft - ilustracja #3
Najlepsze minecfraftowe projekty – Edgecraft i CivCraft - ilustracja #4
Screeny przedstawiające 1 KB dysk twardy. / Źródło: smellystring - Najlepsze minecfraftowe projekty – Edgecraft i CivCraft - wiadomość - 2014-08-25
Screeny przedstawiające 1 KB dysk twardy. / Źródło: smellystring

CivilizationCraft

Odtwarzanie znanych gier w Minecrafcie to nic nowego, ale CivilizationCraft śmiało można zaliczyć do grona wyjątkowych projektów. Mod, który można pobrać z jego oficjalnej strony, nawiązuje do słynnej serii gier strategicznych Sid Meier's Civilization. W odróżnieniu od produkcji tworzonych obecnie przez studio Firaxis Games, w minecraftowej modyfikacji wcielamy się w pojedynczą osobę, która wraz z wieloma innymi graczami tworzy jedną z cywilizacji. Podczas zabawy oczywiście budujemy miasta, wchodzimy w stosunki z innymi nacjami, wytwarzamy nowe technologie i walczymy.

Fragment świata CivilizationCraft. - Najlepsze minecfraftowe projekty – Edgecraft i CivCraft - wiadomość - 2014-08-25
Fragment świata CivilizationCraft.
CivilizationCraft – drzewko rozwoju technologicznego. - Najlepsze minecfraftowe projekty – Edgecraft i CivCraft - wiadomość - 2014-08-25
CivilizationCraft – drzewko rozwoju technologicznego.
Najlepsze minecfraftowe projekty – Edgecraft i CivCraft - ilustracja #8

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3 oraz Xbox 360. W produkcji znajdują się edycje dedykowane Xboksowi One, PlayStation 4 i PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie przekraczającym 54 mln egzemplarzy.