Data wydania: 18 września 2009
Kolejna odsłona serii wyścigów znanych z PlayStation 3. Tym razem możemy ścigać się na oblodzonych terenach Alaski, siadając za kierownicą także takich pojazdów jak ratrak i skuter śnieżny.
GRYOnline
Gracze
MotorStorm: Arctic Edge to kontynuacja świetnych wyścigów znanych z PlayStation 3. Za stworzenie tego dzieła odpowiada firma Bigbig Studios, która w przeszłości opracowała między innymi sagę Pursuit Force (wydaną PSP i PlayStation 2). Pierwsza odsłona cyklu MotorStorm pojawiła się w 2007 roku.
Wersja gry na konsolę przenośną kontynuuje motywy znane z innych odsłon MotorStorma. Otrzymujemy więc niezwykle dynamiczne i szybkie wyścigi, rozgrywające się w bardzo nietypowych lokacjach. W zawodach udział biorą różne pojazdy – od motorów, przez różnego rodzaju terenowe ciężarówki, aż po dość niecodzienne, podrasowane machiny.
Arctic Edge, jak sama nazwa wskazuje, przenosi nas na ośnieżone oraz oblodzone tereny Alaski, na których rozgrywają się niebezpieczne, wyścigi przełajowe. Nowe, bardzo nieprzystępne środowisko, oznacza oczywiście zupełnie niespotykane wcześniej zagrożenia. Oprócz niesamowicie niskich temperatur często możemy więc natknąć się na niespodziewane lawiny, pękające pokrywy lodowe i wiele innych tego typu niespodzianek. Trasy składają się z wielu rozwidleń i oferują kilka dróg do celu.
Twórcy postanowili przenieść 6 dostępnych klas pojazdów znanych z oryginalnego MotorStorma, chociaż dodano też kilka zupełnych nowości. Pierwszą nową maszyną jest Snowcat, czyli po prostu odpowiednio podrasowany i super-szybki ratrak. Drugi niespotykany wcześniej pojazd to Snow Machine lub inaczej skuter śnieżny. W obydwu przypadkach otrzymujemy oczywiście potężne machiny, mogące stanąć w szranki z wszystkimi innymi występującymi w grze modelami.
Nowością w tej odsłonie serii jest możliwość wpływu na wygląd zewnętrzny pojazdów. Każdy z nich składa się więc z kilku elementów (kół, spoilerów itd.), które możemy modyfikować (także wybierając lub tworząc nalepki). Ważnym elementem jest również powracająca dynamiczna ścieżka dźwiękowa, oferująca wiele zróżnicowanych utworów. Grając w pojedynkę musimy zmierzyć się z ostrymi przeciwnikami prowadzonymi przez zaawansowaną Sztuczną Inteligencję.
Sama gra prezentuje się doskonale i wykorzystuje wszystkie możliwości konsoli. Poza rozgrywką dla pojedynczego gracza autorzy przygotowali również tryb zabawy w sieci. Może się w nim zmierzyć maksymalnie do 8 graczy, zarówno w bezprzewodowej sieci lokalnej jak i przez Internet. Wyniki najlepszych graczy publikowane są w specjalnych rankingach.
Autor opisu gry: Szymon Liebert
Platformy:
PlayStation 2 9 października 2009
PlayStation Portable 18 września 2009
Producent: Bigbig Studios / Virtuos (PS2)
Wydawca: Sony Interactive Entertainment
6GIER
Seria gier wyścigowych, związanych tematycznie z off-roadem. Cykl wykreowany został przez ekipę Evolution Studios a w jego rozwoju swój dział ma również studio Bigbig. Prawa własności intelektualnej marki należą do firmy Sony Computer Entertainment.
Recenzja GRYOnline
Kieszonkowy kuzyn większych braci zabiera nas z piasków pustyni i zakamarków dżungli w pobliże koła podbiegunowego. Temperatura spada, ale co z emocjami towarzyszącymi rozgrywce?
Firma Sony zapowiedziała oficjalnie kontynuację gry MotorStorm, która może zaskoczyć fanów serii. W MotorStorm RC pokierujemy zdalnie sterowanymi samochodami różnego typu. Co ciekawe, kupując produkcję otrzymamy ją w wersji na PlayStation 3 oraz PlayStation Vita. Obie edycje będą ze sobą ściśle powiązane.
gry
Szymon Liebert
23 listopada 2011
Od jakiegoś czasu w sieci krążyły plotki na temat kolejnej części Motorstorm. Część z nich mogę już dzisiaj potwierdzić. Dla fanów tej szalonej serii mam kilka ciekawych wiadomości. Najważniejsza jest taka, że nadchodzi Motorstorm Apocalypse.
gry
Remigiusz Maciaszek
10 czerwca 2010
To na razie tylko plotka, choć wydaje się bardzo prawdopodobna. Francuski serwis PS3Gen opublikował galerię screenów, prezentujących rzekomo rozgrywkę w MotorStorm 3. Koncern Sony, który dotąd nie zaanonsował gry, odmówił komentarza w tej sprawie.
gry
Aleksander Kaczmarek
6 czerwca 2010
„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj mówimy o premierze drugiego Drakensanga, kolejnych absurdalnych planach producentów z Hollywood, kontynuacji serii PixelJunk oraz sprzedaży kluczy do bety StarCrafta II.
gry
Szymon Liebert
22 lutego 2010
„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dzisiaj w menu: data premiery Halo Waypoint i czarnej wersji Nintendo Wii, ekskluzywne dodatki dla przyszłych nabywców The Sims 3: Wymarzone Podróże, kolejne plotki o Gran Turismo 5, Queen w LEGO Rock Band, God of War 3 być może z dodatkami DLC i inne. Zapraszamy do lektury.
gry
Piotr Doroń
21 października 2009
Miniony tydzień upłynął raczej pod znakiem reedycji niż wysypu nowych produktów, co nie znaczy jednak, że na polskim rynku nie mieliśmy do czynienia z ciekawymi premierami. Do sklepów trafiły m.in. Aion oraz Halo ODST.
gry
Marek Grochowski
28 września 2009
Peter Dille, człowiek odpowiedzialny za marketing amerykańskiego oddziału firmy Sony, oznajmił w wywiadzie udzielonym redakcji serwisu Gamasutra, że poziom piractwa na PSP jest „chorobliwy”. Działalność osób ściągających pirackie wersje gier jest już tak rozległa, że wiele produkcji cierpi w niesamowity sposób, odnotowując sprzedaż na znacznie niższym poziomie od przewidywanego.
gry
Piotr Doroń
22 kwietnia 2009
Ujawnione wczoraj MotorStorm: Arctic Edge rozbudziło wiele emocji, również na naszym forum. Produkcja, której europejska premiera zapowiedziana została na jesień bieżącego roku, ma szansę nie tylko pobudzić do życia PSP, ale także rozruszać skostniałe już nieco PlayStation 2. Wczoraj, późnym wieczorem, poznaliśmy kilka dodatkowych informacji na jej temat.
gry
Piotr Doroń
25 lutego 2009
PSP, od dłuższego czasu cierpiące na niewielką liczbę wyjątkowych hitów, otrzyma w niedługim czasie kilka naprawdę potężnych tytułów. Z informacji ujawnionych w trakcie dorocznej imprezy Destination PlayStation wynika, że chodzi tu o przedstawicieli marek Rock Band, LittleBigPlanet, Assassin’s Creed oraz MotorStorm. Ta ostatnia zawita również na PlayStation 2. Ziściły się zatem styczniowe zapowiedzi Sony.
gry
Piotr Doroń
24 lutego 2009
Wymagania sprzętowe gry MotorStorm: Arctic Edge:
PlayStation 2
Wspiera:
karta pamięci 8 MB
PlayStation Portable
Wspiera:
karta pamięci 32 MB
Średnie Oceny:
Średnia z 2 ocen gry wystawionych przez Recenzentów i Redaktorów GRYOnline.pl, Ekspertów i wybranych Graczy.
Średnia z 466 ocen gry wystawionych przez użytkowników i graczy z GRYOnline.pl.
Oceny Recenzentów i Ekspertów
Przemysław Zamęcki
Recenzent GRYOnline.pl
2009.09.29
Kieszonkowy kuzyn większych braci zabiera nas z piasków pustyni i zakamarków dżungli w pobliże koła podbiegunowego. Temperatura spada, ale co z emocjami towarzyszącymi rozgrywce?
Michał Grygorcewicz
GRYOnline.pl Team
2018.11.14
pova66 Chorąży
Sony już za 3 miesiące zamknie od tej gry a także pacific rift serwery do multiplayer. Kto protestuje?
linki: http://www.ppe.pl/news-16504-Sony_zamyka_serwery.html
http://www.facebook.com/SavePacificRift
http://www.facebook.com/pages/Motorstorm-Arctic-Edgemultiplayer/420726337965581
zanonimizowany779267 Centurion
Jest w tej grze split-screen?
game _hunter Pretorianin
@BlackieM
Tak, jest splitscreen. Gra naprawde fajna pod względem polskiej wersji jezykowej, dynamicznym trasom i różnorodnością pojazdów. Czuć tą Arktyke :D
MaXXii Generał
Arctic Edge to chyba jedyna taka odsłona która wyleciała na słabsze konsolę, po wydaniu pierw na o wiele mocniejszy sprzęt jakim był PS3. Było to niemałe zaskoczenie, bo kto by się spodziewał gry ekskluzywnej na wysłużone PlayStation 2. Gierka fajna ale niestety swoje za uszami ma, brak większych detali, system kolizji/fizyki, no i spadki klatek. Szkoda też że olano Polską lokalizację, na PSP takowa była. Zaś na PS2 wszystko w języku Angielskim.
Gra nie jest zła, ale też jakaś wybitna nie jest, fajnie że zawitała na tak stary sprzęt ale przez PS3 nie odniosła jakiegoś sukcesu. Zwłaszcza że był to rok 2009, czyli renesans jeżeli chodzi o PS3, bo jak każdy wie konsola zaczynała na siebie zarabiać, wychodził Uncharted 2 który miażdżył na tamten czas, a ludzie woleli wybrać to co jest na topie. Przez co sam Arctic Edge jakoś nieszczególnie zapisał się na kartach serii, a już tym bardziej ciężko było wziąć ją jako pełnoprawną odsłona, raczej brano ją jako zapchaj dziura.
Evolution Studios opuściło SONY, a wraz z nim szansa że MotorStorm zawita na PS4, ale jak się dowiedziałem, MotorStorm to słaba seria która jest do bani, ja zawsze czytałem pochlebne opinie w sieci, więc nie biorę tych przesłanek na serio.
A MotorStorm: Arctic Edge mimo swoich lat, daję rade.
https://www.youtube.com/watch?v=gB2oKB_W8eY
IgoRaven15 Legionista
Świetne wyścigi, jedna z pierwszych gier, które grałem na PSP