Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSPPS2
Okładka Burnout Dominator (PSP)

Burnout Dominator

Kolejna poboczna odsłona popularnej serii wyścigowej Burnout, przygotowana specjalnie dla posiadaczy sprzętu firmy Sony (konsole PlayStation 2 i PlayStation Portable) przez wewnętrzne studia koncernu EA.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

Okładka Burnout Dominator (PSP)

data premiery gry:

6mar2007

PS2 PSP
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Burnout Dominator to kolejne szaleńcze wyścigi samochodowe, firmowane przez amerykańską korporację Electronic Arts i jej brytyjską placówkę o nazwie Criterion Games. Tę odsłonę popularnej serii przygotowano z myślą o posiadaczach PlayStation 2 i PlayStation Portable, a rozgrywce nadano jeszcze lepszą jakość, niż w przypadku Burnout Revenge i Burnout Legends. Przede wszystkim przygotowano zupełnie nowy tryb stawania w szranki z drogowymi rywalami w różnych zakątkach globu ziemskiego. Poszczególne trasy opracowano w taki sposób, aby umożliwiały popisywanie się odmiennymi stylami jazdy – przykładowo na jednych trzeba wykazać się mistrzostwem w efektownych poślizgach na zakrętach, a tymczasem na innych liczy się chociażby umiejętne lawirowanie w ruchu ulicznym.

Rzecz jasna w trakcie rozgrywki rozwijamy zwykle niebotyczne prędkości, które osiągamy rozmaitymi czterokołowcami (wozy nie powstały wprawdzie w oparciu o licencje, ale do złudzenia przypominają rzeczywiste maszyny), najczęściej przy użyciu wbudowanego dopalacza. Nie można okazywać strachu i jeździć po prostu niczym maniak – szczególnie w jednym z trybów zabawy (nomen omen opcja owa nazywa się Maniac), kipiącym wprost adrenaliną. W konfrontacji z przeciwnikami przydają się przeróżnie skróty, poukrywane na wszystkich wirtualnych trasach. Jak zwykle w serii Burnout możemy również liczyć na zapierające dech w piersiach kraksy, snopy iskier po tarciu samochodowych blach o inne karoserie etc.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna   / wspólny ekran    

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 614 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Burnout Dominator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Burnout Dominator

Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 8 MB
  • kierownica
PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci 32 MB
Burnout Dominator - recenzja gry
Burnout Dominator - recenzja gry

Recenzja 24 kwietnia 2007, 12:07

Szczególnie cenione jest bezpardonowe eliminowanie oponentów. Wepchnięcie ich pod nadciągający autobus, przyparcie do bariery na autostradzie, czy zepchnięcie wprost na ścianę budynku wywołuje lawinę punktów i zwiększa ilość „dopalacza”. Wbrew pozorom nie tak łatwo przyczynić się do kasacji pojazdu rywala. Olbrzymie prędkości sprawiają, że by posłać oponenta do krainy wiecznych łowów, trzeba wykazać się nie lada refleksem. Przepychanki na trasie uprzyjemnia możliwość spychania z drogi aut nie biorących udziału w zawodach, o ile jadą w tym samym kierunku, co wóz sterowany przez Gracza. W przypadku czołowego zderzenia obejrzenie animacji przedstawiającej wypadek jest nieuniknione...

PS2
PSP