Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPSP
Okładka Need for Speed: Underground Rivals (PSP)

Need for Speed: Underground Rivals PSP

Underground Rivals to debiut popularnej na całym świecie, wyścigowej serii Need for Speed na kieszonkowej konsoli PlayStation Portable.

Wyścigi | samochodowe | tytuły ekskluzywne PlayStation

PlayStation Portable
Okładka Need for Speed: Underground Rivals (PSP)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PSP:

15marca2005

1września2005

pudełko PL

Underground Rivals to debiut popularnej na całym świecie, wyścigowej serii Need for Speed na kieszonkowej konsoli PlayStation Portable. Jak wskazuje tytuł opisywanej produkcji, wirtualne zmagania koncentrują się tutaj wokół nielegalnych wyścigów ulicznych, w których walczymy o sławę i duże pieniądze na tuning posiadanego samochodu czy też kupno nowego.

Na potrzeby PSP opracowano kilka nowych trybów zmagań. Miłośnicy nocnego ścigania się po miastach mogą to robić np. w opcji Nitrous run (jeździmy po trasie z koniecznością przejeżdżania przez „bramki”, które uzupełniają dostępny zapas nitro), czy Street cross (małe trasy, testujące umiejętności i wymuszające na graczach jak najszybszą jazdę). Oczywiście, nie zabrakło tutaj trybów znanych z oryginalnego Need For Speed: Underground (Circuit, Drift oraz Drag). Rozgrywkę w dalszym ciągu cechuje duża dynamika i nastawienie na osiąganie maksymalnej prędkości. Wygrywa zwykle ten, kto pierwszy dojedzie do mety.

W Underground Rivals możemy usiąść za kierownicą ponad 20 licencjonowanych samochodów, włączając w to takie modele jak Toyota Celica GT-S, Dodge Neon, Golf IV, Pontiac GTO, czy Mazda RX-8. Nie wszystkie maszyny dostępne są od początku rywalizacji. Część z nich odblokowywana jest stopniowo, w miarę osiąganych postępów. Liczba tras zamyka się w dziesięciu. Efekt zróżnicowania twórcy z EA Games osiągnęli poprzez serwowanie ich w różnych odmianach (raz jedziemy od początku, raz od końca, innym razem od środka, etc.)

Zwycięstwa odniesione w poszczególnych wyścigach przynoszą grającemu cenne punkty upgrade'u, które należy przeznaczać na coraz to lepsze modyfikacje pojazdu. Wprowadzanie zmian w samochodzie obejmuje zarówno tuning zewnętrzny/wizualny (dodajemy spojlery, zmieniamy wygląd maski, wstawiamy neon pod samochód, etc.), jak i wewnętrzny/mechaniczny (wstawiamy mocniejszy silnik, hamulce, poprawiamy zawieszenie, itd.). Wprowadzone zmiany dość łatwo można wyczuć podczas wyścigu - samochód inaczej reaguje na zakręty, ma lepsze przyspieszenie, czy porządniej trzyma się drogi.

Oprawa graficzna przywodzi na myśl wersje Undergrounda z „większych” konsol stacjonarnych. Ładnie wykonane modele pojazdów, spore zróżnicowanie tras, płynna animacja i smaczki w postaci neonów zawieszonych na budynkach stoją w Rivals na porządku dziennym. Na ścieżkę dźwiękową programu składają się utwory z Need For Speed: Underground 2 (wśród obecnych wykonawców/zespołów wypada wymienić: Snoop Dogg feat. The Doors, Fat Joe, Ministry, Freeland, Chingy, czy Queens of the Stone Age). Dzięki opcji EA Pocket Trax, wszystkie kompozycje można słuchać bez konieczności rozpoczynania wyścigu. Underground Rivals oferuje również tryb multiplayer dla dwóch (Wi-Fi) lub czterech graczy (jedna konsola, gra na zmianę, walka o jak najlepszy czas).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna     Liczba graczy: 1-4  

Nośnik: 1 UMD

Ocena czytelników: 8,2 / 10 na podstawie 305 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 199 PLN

Gry podobne do Need for Speed: Underground Rivals

Klasyfikacja PEGI Need for Speed: Underground Rivals

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Wymagania sprzętowe Need for Speed: Underground Rivals

PlayStation Portable

PlayStation Portable

  • Wykorzystuje: karta pamięci