Jak pokonać Tułacza (Shambler) w Call of Cthulhu?
Aktualizacja:
Podczas rozdziału 6 - Rezydencja Sandersów (Sanders residence) - w grze Call of Cthulhu natrafisz na Tułacza (Shambler), potwora, który wypełznie z obrazu o tej samej nazwie. Jako iż główny bohater nie umie się bronić, walka z nim jest niemożliwa, przez co całe starcie jest ekstremalnie frustrujące, gdy nie wiadomo, co zrobić. W tym rozdziale dowiesz się, jak pokonać Tułacza i przy okazji zgarnąć dwa osiągnięcia / trofea.

Gdy tylko odzyskasz kontrolę nad postacią, odwróć się o 180 stopni i udaj się w kierunku ściany, cały czas poruszając się podczas kucania. Ostrożnie wejdź do małego pomieszczenia po lewej stronie - jeśli Tułacz cię zauważy (zmieni się muzyka), szybko dobiegnij do znajdującej się tam szafy i się tam schowaj.

Poczekaj, aż Tułacz się oddali, wyjdź z szafy i wyjdź z pomieszczenia przy pomocy drugiego przejścia, a następnie przedostań się do kolejnej sali. Jeśli podczas marszu wróg cię zauważy, schowaj się w znajdującej się tam szafie i poczekaj, aż się oddali.

Gdy Tułacz już sobie pójdzie, wyjdź z szafy i udaj się do rogu pomieszczenia, do gabloty stojącej między meblami a złotym posągiem (pokazane zostało to na powyższym obrazku). Rozbij szybę przy pomocy przycisku integracji i zbierz znajdujący się tam sztylet. Jako iż narobiło się sporo hałasu, dla bezpieczeństwa udaj się znów do szafy i poczekaj, aż wróg się oddali.

Wyjdź z szafy i zlokalizuj płótno, z którego wylazł stwór. Musisz teraz do niego szybko dobiec i wejść z nim w interakcję. Uruchomi to scenę przerywnikową, podczas której bohater natnie płótno przy pomocy sztyletu i wygna (chwilowo) potwora. Po wszystkim pomieszczenie wróci do normy i rozpocznie się krótka dyskusja z Cat. Za heroiczną akcję otrzymasz z kolei dwa osiągnięcia - Potwór z innego wymiaru (From Beyond) i Wróg u bram (The Thing on the Doorstep).
0
- Call of Cthulhu - poradnik do gry
- Poradnik do gry
- FAQ
- Jak dostać się do magazynu 36 w Call of Cthulhu?
- Jak ominąć strażników w Darkwater w Call of Cthulhu?
- Jak otworzyć klapę w Darkwater w Call of Cthulhu?
- Skąd wziąć alkohol w Darkwater w Call of Cthulhu?
- Jak pokonać Tułacza (Shambler) w Call of Cthulhu?
- Jak odnawiać olej w lampie w Call of Cthulhu?
- Jak otworzyć sejf w rozdziale 7 Call of Cthulhu?
- Jak znaleźć amulet w rozdziale 9 Call of Cthulhu?
- Jak rozwiązać zagadkę z okrętem w rozdziale 8 Call of Cthulhu?
- Jak rozwiązać zagadkę z globusem w Call of Cthulhu?
- Jak pokonać Tułacza w rozdziale 11 Call of Cthulhu?
- Jak ręcznie kopiować i wczytywać zapisany stan gry w Call of Cthulhu?
- FAQ
- Poradnik do gry
Komentarze czytelników
zanonimizowany1243598 Centurion
gra nie jest trudna ale można czasem się zawiesić zapraszam robię wszystko bardzo dokładanie https://www.youtube.com/watch?v=Y41akml2r0Y&t=1032s
Herbina1 Junior
Czy ktoś może mi coś doradzić? :) Gdy chce uratować Sarę Hawkins i chcę uciec przed strażnikami, oni ZAWSZE mnie łapią na tych schodach - jak to zrobić żeby przed nimi uciec? Jakieś rady? Trzeba przyspieszyć czy jak? Ale jak? Którym przyciskiem na konsoli PS4 bo to na niej gram?
sokół18 Junior
Witam. W poradniku (trofea i osiągnięcia, dokładnie John Raymond Legrasse) że jest dział poświęcony temu zagadnienia.
Więc moje pytanie brzmi gdzie jest ten dział. Potrzebowałem akurat tego więc wykupiłem abonament premium i nic takiego nie ma.Dlaczego wypisujecie takie rzeczy skoro tego nie ma, to jest oszustwo!!!!!!!!!!
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.