Zwierzęta lądowe w Assassin's Creed IV Black Flag | Polowanie
Aktualizacja:
Każde występujące na Karaibach zwierzę lądowe pozostawia po sobie dwie rzeczy: kość oraz charakterystyczne dla siebie futro, skórę lub podobny materiał. Na każde z nich musisz zapolować dwa, a czasami trzy razy, by móc wytworzyć wszystkie ulepszenia. Wyjątkiem są kości, których używasz do tworzenia strzałek.
Na obszarach polowań może występować zarówno jedno, jak i kilka sztuk danego zwierzęcia. Trzeba mieć to na uwadze w przypadku jaguarów i krokodyli. Znalezienie się w pobliżu dwóch takich zwierząt oznacza konieczność ciągłego unikania ich ataków i może szybko skończyć się śmiercią Edwarda.

Króliki, oceloty, hutiowate oraz iguany są niewielkie oraz płochliwe. Iguany oraz hutiowate są nieco wolniejsze, przez co można je dogonić i zabić z pomocą mieczy, ale króliki są zdecydowanie szybsze i uciekają, jak tylko pojawisz się bliżej. Najskuteczniejszą taktyką jest zaczajenie się na nie, zaczekanie, aż zwierzę się zatrzyma i zastrzelenie go. Jeden pocisk powinien wystarczyć.
Podobnie sytuacja wygląda w przypadku jeleni oraz dzików, jednak te zwierzęta są większe i łatwiej jest w nie trafić.
Kapucynki, wyjce oraz wyjce rude jako jedyne zwierzęta występują na drzewach. Dobrze się kryją, więc należy je wypatrzeć z pomocą wzroku orła i z odpowiedniej odległości zastrzelić. Ściganie się z nimi po drzewach jest pozbawione sensu, zwłaszcza, że Edward i tak nie będzie mógł skorzystać ze swojej broni. Poza tym są dość nieruchawe, więc nie ma potrzeby wszczynać pościgu.
Niezależnie od koloru futra jaguar jest zwierzęciem agresywnym i widząc Edwarda rzuci się do ataku. Zaatakowany, musisz wykonać QTE. Jeśli ci się uda, zwierzę zostanie powalone i ucieknie, by po chwili wrócić. Jeśli nie, zwierzę cię zabije. Odpowiednio wykonane QTE pozwoli ci uniknąć obrażeń. Do jaguara trzeba podejść po cichu i podobnie jak mniejsze zwierzęta, zastrzelić. Inną metodą jest wygrać QTE, dogonić zwierzę i zaatakować szablą, ale z racji szybkości może ci łatwo uciec.
Krokodyle zachowują się podobnie do jaguarów, z tą różnicą, że pływają po bagnach. Nie zaatakuje, jeśli nie wejdziesz do wody. Dlatego w jego wypadku najlepiej jest stanąć na brzegu i użyć pistoletu. Zwierzę jest dość duże, dlatego nie powinieneś mieć problemu z trafieniem.
0
Komentarze czytelników
Pirat1506 Junior
Słyszałem, iż to chodzi o uśpienie dmuchawką ZWIERZĄT i ich oskórowanie, a nie o zabicie człowieka.
Flynt Junior
Siema ludzie! Dla tych, którzy świetnie bawili się przy black flagu, mam świetny serial który może wam się spodobać znajdziecie w nim parę nawiązań do gry. Mianowicie jest to Black Sails
Gradek Junior
cześć mam problem zamieściliście obrazki na górze z miejscem w którym jest schemat ale ja po odkopaniu co prawda dostałem schemat ale jak chce kupić magazyn na elitarne ciężkie kule to pisze że tego schematu nie posiadam może da się jakoś zresetować ten skarb proszę o pomoc
Anubis Junior
Chciałbym pobrać cały poradnik w pdf. Dlaczego nie jest to możliwe?
mazur3003 Junior
elitarny pancerz możesz zdobyć poprzez wrócenie do wraku w którym nurkowałeś w misji fabularnej i otworzysz którąś skrzynie i będziesz miał
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.