
Wprowadzenie | Lokacje podwodne | Assassin's Creed IV Black Flag
Aktualizacja:

Tego typu lokacje stają się dostępne po wykupieniu dzwonu do nurkowania, w 1 misji 6 sekwencji kampanii fabularnej. Dzielimy je na dwie grupy: występujące blisko oraz daleko od brzegu. Do tych pierwszych należą Ambergis Key, San Juan oraz Anotto Bay, do drugich Wrak la Concepcion, Black Trench, Blue Hole, Ruiny Kabah, Wrak Atocha, Wrak San Ignacio. Ten ostatni znajduje się co prawda blisko niewielkiej wyspy, ale w żaden sposób nie zmienia to jego statusu. Do lokacji podwodnych należy podpłynąć i zacumować Kawkę w wyznaczonym miejscu. Po krótkiej animacji Edward znajdzie się pod wodą.
Główna różnica między wymienionymi wyżej typami lokacji polega na tym, że znajdujące się blisko brzegu są tylko częściowo zatopione. Trzeba się do nich dostać nurkując, ale prędzej czy później Edward wyjdzie na stały ląd. Najczęściej do jaskini albo ruin. W przypadku lokacji występujących daleko od brzegu Edward będzie przez cały czas nurkował.
Wynikają z tego kolejne różnice. W lokacjach blisko brzegu napotkasz piratów i przemytników. Nurkując jesteś pozbawiony broni i pancerza, więc będziesz zmuszony walczyć z nimi z pomocą pięści, noży do rzucania oraz zdobytej broni. Brak pancerza powoduje, że posiadasz mniej pasków zdrowia, a ograniczona przestrzeń utrudnia ucieczkę. Dodatkowo w takich lokacjach możesz wrócić do Kawki za pomocą przejścia lądowego.
W lokacjach daleko od brzegu nie posiadasz żadnej broni, nawet pięści. Twoimi przeciwnikami będą rekiny, jeżowce, mureny oraz meduzy. Rekinów nie możesz zaatakować, więc twoją taktyką w starciu z nimi będzie chowanie się wśród wodorostów i szybkie pływanie. Nieruchome jeżowce oraz poruszające się na niewielkim obszarze meduzy należy omijać, podobnie jak zazwyczaj ukryte mureny.
W obu przypadkach będąc pod wodą musisz pamiętać o uzupełnianiu zapasów powietrza, czy to z pomocą kieszeni wodnych, czy beczek z powietrzem.
Lokacje umiejscowione daleko od brzegu odsłaniają swoje mapy natychmiast po ich odwiedzeniu, posiadają zazwyczaj więcej skrzyń (od 5 do 8) i fragmentów Animusa (3) oraz kryją jeden legendarny schemat. Lokacje blisko brzegu są mniejsze, ale trzeba je zbadać samodzielnie.
0
Komentarze czytelników
Pirat1506 Junior
Słyszałem, iż to chodzi o uśpienie dmuchawką ZWIERZĄT i ich oskórowanie, a nie o zabicie człowieka.
Flynt Junior
Siema ludzie! Dla tych, którzy świetnie bawili się przy black flagu, mam świetny serial który może wam się spodobać znajdziecie w nim parę nawiązań do gry. Mianowicie jest to Black Sails
Gradek Junior
cześć mam problem zamieściliście obrazki na górze z miejscem w którym jest schemat ale ja po odkopaniu co prawda dostałem schemat ale jak chce kupić magazyn na elitarne ciężkie kule to pisze że tego schematu nie posiadam może da się jakoś zresetować ten skarb proszę o pomoc
Anubis Junior
Chciałbym pobrać cały poradnik w pdf. Dlaczego nie jest to możliwe?
mazur3003 Junior
elitarny pancerz możesz zdobyć poprzez wrócenie do wraku w którym nurkowałeś w misji fabularnej i otworzysz którąś skrzynie i będziesz miał
Zabrania się kopiowanie jakichkolwiek obrazków, tekstów lub informacji zawartych na tej stronie. Strona nie jest powiązana i/lub wspierana przez twórców ani wydawców. Wszystkie loga i obrazki są objęte prawami autorskimi należącymi do ich twórców.
Copyright © 2000 - 2025 Webedia Polska SA wszelkie prawa zastrzeżone.