filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy

Filmy i seriale

Filmy i seriale 10 marca 2022, 09:30

autor: Marek Jura

Najlepsze seriale do obejrzenia na HBO MAX

HBO GO oficjalnie zmieniło się w HBO MAX. Zmiana nazwy to jednak nie jedyne ulepszenia, których doczeka się platforma. Pojawi się na niej kilka nowych produkcji, a jednocześnie nie znikną stare. Co dobrego szykuje dla nas HBO?

Spis treści

Debiutująca na polskim rynku nowa usługa Warnera ma zapewnić oglądanie filmów i seriali w znacznie wyższej rozdzielczości. Dotychczasowe 1080 pikseli (czyli „zaledwie” Full HD) zastąpi 3840 (Ultra HD, nazywane niekiedy błędnie 4k). Sama aplikacja ma być zaś bardziej intuicyjna, a oferta serialowa atrakcyjniejsza. A co konkretnie obejrzymy na HBO MAX?

HBO Max kupisz tutaj

Gra o tron (Game of Thrones)

Sezony: 8

Odcinki: 73

Showrunnerzy: David Benioff i D.B. Weiss

Flagowa produkcja HBO mogła nas zawieść ósmym, a w dużej mierze i siódmym sezonem. Niemniej to wciąż jeden z najlepszych seriali tego typu – nie tylko dostępnych na tej platformie, ale w ogóle kiedykolwiek wyprodukowanych. To właśnie Gra o tron zrewolucjonizowała rynek, stając się dowodem na to, że produkcje telewizyjne czy streamingowe wcale nie muszą ustępować jakością pełnometrażowym filmom.

Nie ma co ukrywać – stacja sporo ryzykowała, decydując się na sfinansowanie tak ogromnego przedsięwzięcia jak ekranizacja Pieśni lodu i ognia Martina. Jasne, w pierwszym i drugim sezonie dało się zauważyć pewne uproszczenia realizacyjne, szczególnie w przypadku scen batalistycznych, ale charakteryzacja, scenografia i kostiumy zachwycały od samego początku. A to wciąż nie największa zaleta Gry o tron.

Bezdyskusyjną siłą flagowego serialu HBO jest bowiem rewelacyjny scenariusz. W literaturze i niszowym kinie uśmiercanie kluczowych z punktu widzenia fabuły bohaterów miało miejsce już wcześniej, ale w mainstreamowym serialu był to krok, na który producenci decydowali się niezmiernie rzadko. A jeśli już, to nie na samym początku. W Grze o tron zaskakujących zgonów lubianych postaci obejrzeliśmy co niemiara. I gdyby tak jeszcze showrunnerzy Weiss i Benioff nie zdecydowali przedwcześnie zakończyć całej historii w pospiesznie skleconym ósmym sezonie...

HBO Max kupisz tutaj

Marek Jura

Marek Jura

W 2016 ukończył filologię na UAM-ie. Od tamtej pory recenzuje dla GRYOnline.pl prozę, poezję, filmy, seriale oraz gry wideo. Pierwsze kroki w branży dziennikarskiej stawiał zaś jako newsman w lokalnym brukowcu. Prowadził własną firmę – projektował, składał, testował i sprzedawał planszówki. Opublikował kilka opowiadań, a także przygotowuje swój debiutancki tom wierszy. Trenuje sporty walki. Feminista, weganin, fan ananasa na pizzy, kociarz, nie lubi Bethesdy i Amazona, lubi Lovecrafta, Agentów TARCZY, P:T, Beksińskiego, Hollow Knigt, performance, sztukę abstrakcyjną, mody do gier i pierogi.

więcej