Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 sierpnia 2017, 18:01

Zwiastun Green Cities, czyli kolejnego dodatku do Cities: Skylines

Ekipa Colossal Order nie próżnuje – zaledwie kilka dni po premierze Concerts, czyli kolejnego dodatku do Cities: Skylines, deweloprzy zapowiedzieli następne rozszerzenie. Dzięki Green Cities miasta tworzone przez graczy staną się przyjazne środowisku.

Od premiery Cities: Skylines - Concerts minęło zaledwie kilka dni. Ekipa Colossal Order jednak nie próżnuje i już zapowiedziała kolejne rozszerzenie do swojego flagowego city buildera, ochrzczone mianem Green Cities. Jak sugeruje tytuł, tym razem tworzone przez nas miasta staną się przyjazne środowisku, dzięki czemu weganie, ekolodzy i obrońcy praw zwierząt poczują się w nich jak w domu.

Dzięki Cities: Skylines - Green Cities stworzymy metropolie, które zawstydzą nawet najbardziej przyjazne środowisku miasta znane z prawdziwego świata. - Zwiastun Green Cities, czyli kolejnego dodatku do Cities: Skylines - wiadomość - 2017-08-23
Dzięki Cities: Skylines - Green Cities stworzymy metropolie, które zawstydzą nawet najbardziej przyjazne środowisku miasta znane z prawdziwego świata.

Na potrzeby omawianego rozszerzenia twórcy przygotowali szereg atrakcji, wśród których prym wiedzie ponad dwieście nowych budynków (oczywiście przyjaznych środowisku); oprócz tego w naszym mieście pojawią się na przykład sklepy z żywnością ekologiczną, a po jego ulicach będą jeździć samochody elektryczne. Wszystko po to, by metropolia generowała jak najmniej zanieczyszczeń będących „śpiewem przeszłości”.

Dopełnieniem tego wszystkiego mają być nowe specjalizacje dla poszczególnych stref (ich poziom zaawansowania będzie można zwiększyć w trakcie zabawy) oraz cztery rodzaje przepisów, jakie gracze-burmistrzowie wprowadzą w życie. Co więcej, jeśli nasze dokonania będą wystarczająco duże, nic nie będzie stało na przeszkodzie, by wznieść monument wychwalający je po wsze czasy. Oczywiście tylko od nas będzie zależeć, czy zdecydujemy się na stworzenie całkowicie „zielonego” miejsca, czy też doprawimy skuteczne dotąd rozwiązania szczyptą zupełnie nowych.

Niestety na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy ów add-on trafi do sprzedaży – autorzy ograniczyli się do enigmatycznego stwierdzenia, że „jeszcze w tym roku”.

Krystian Pieniążek

Krystian Pieniążek

Współpracę z GRYOnline.pl rozpoczął w sierpniu 2016 roku. Pomimo że Encyklopedia Gier od początku jest jego oczkiem w głowie, pojawia się również w Newsroomie, a także w dziale Publicystyki. Doświadczenie zawodowe zdobywał na łamach nieistniejącego już serwisu, w którym przepracował niemal trzy lata. Ukończył Kulturoznawstwo na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Prowadzi własną firmę, biega, uprawia kolarstwo, kocha górskie wędrówki, jest fanem nu metalu, interesuje się kosmosem, a także oczywiście gra. Najlepiej czuje się w grach akcji z otwartym światem i RPG-ach, choć nie pogardzi dobrymi wyścigami czy strzelankami.

więcej