Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 kwietnia 2016, 10:35

autor: luckie

Zremasterowane Call of Duty: Modern Warfare Trilogy prawie potwierdzone

W sieci pojawiły się wiarygodne poszlaki co do istnienia Call of Duty: Modern Warfare Trilogy – odświeżonych edycji trzech gier z podserii Modern Warfare. Atmosferę podgrzewa studio Infinity Ward, a do tego pozycję zauważono w sklepie Amazon.

Rozegrać raz jeszcze misję w Prypeci w HD… - Call of Duty Modern Warfare Trilogy niemal potwierdzone - wiadomość - 2016-04-28
Rozegrać raz jeszcze misję w Prypeci w HD…

Akcja tej historii rozpoczęła się jeszcze w grudniu 2014 roku, kiedy to pewien użytkownik Twittera zakomunikował, że gdyby kiedykolwiek natknął się na słowa „Call of Duty 4 PS4 remaster” to… narobiłby w spodnie. Dziś oficjalny kanał Call of Duty odpowiedział na ten specyficzny komentarz dwiema wymownymi ikonkami:

Activision długo czekało z odpowiedzią na ten post.
Activision długo czekało z odpowiedzią na ten post.

Oczywiście nie robilibyśmy z tego żartu sensacji, gdyby nie obecność innych poszlak wyraźnie wskazujących na istnienie odświeżonej wersji uwielbianej przez fanów serii czwórki i nie tylko. Na swoim Twitterze studio Infinity Ward opublikowało krótkie wezwanie: „Stay frosty”, co w slangu wojskowym oznacza: „Bądźcie czujni”. Słowa te z pewnością kojarzy każdy miłośnik cyklu – właśnie nimi byliśmy nie raz ostrzegani przed niebezpieczeństwem. Mało? To co powiecie na to, że na brytyjskim i japońskim Amazonie zauważono pozycję: Call of Duty Modern Warfare Trilogy? Co prawda do tej pory została ona usunięta (przynajmniej z brytyjskiego sklepu), ale roztropni fani zdążyli rozesłać „wici (czyt. twity)”:

Call of Duty Modern Warfare Trilogy znalezione na Amazonie.
Call of Duty Modern Warfare Trilogy znalezione na Amazonie.

Jeśli firma Activision faktycznie szykuje Call of Duty Modern Warfare Trilogy, oznaczałoby to, że fani będą mieli okazję powrócić do trzech odsłon podserii Modern WarfareCall of Duty 4: Modern Warfare, Call of Duty: Modern Warfare 2 i Call of Duty: Modern Warfare 3 – w odświeżonych edycjach na PlayStation 4, Xboksa One i prawdopodobnie również na PC.

Z drugiej strony mamy niepotwierdzone przez wydawcę Call of Duty: Infinite Warfare, które uznaje się za tegoroczną odsłonę cyklu osadzoną w dalekiej przyszłości. Według najświeższych doniesień ma ona występować w wersji Legacy Edition, która dodatkowo miałaby zawierać zremasterowaną wersję… no właśnie, czego? Opublikowane na Twitterze ucięte zdjęcie na pierwszy rzut oka sugeruje, że chodzi o Call of Duty 4: Modern Warfare, ale przy bliższej analizie widać, że w logu nie ma miejsca na cyfrę „4”, a więc może chodzić o całą trylogię Modern Warfare.

Na oficjalne ujawnienie kolejnego Call of Duty być może wcale nie będziemy musieli czekać aż do czerwcowych targów E3. Serwis PlayStationLifeStyle zauważył twita sugerującego, że do zapowiedzi gry dojdzie w najbliższy wtorek – 3 maja.

  1. Call of Duty – oficjalna strona marki

Ostatnia aktualizacja: 2016-04-28

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach