Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 8 stycznia 2015, 12:12

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Zombie Studios zamknięte - co dalej z twórcami Blacklight Retribution?

Na oficjalnej stronie internetowej Zombie Studios pojawiła się informacja, że zespół odpowiedzialny m.in. za gry Daylight oraz Blacklight Retribution został zamknięty. Większość pracowników przeniosła się jednak do nowo utworzonego studia Builder Box, które przejęło prawa do darmowej strzelaniny Blacklight Retribution.

Zespół Zombie Studios istniał przez 21 lat - Zombie Studios zamknięte - co dalej z twórcami Blacklight Retribution? - wiadomość - 2015-01-08
Zespół Zombie Studios istniał przez 21 lat

Zespół deweloperski Zombie Studios (Daylight, Blacklight Retribution) został zamknięty po 21 latach istnienia. W 1994 roku Joanna Alexander oraz Mark Long założyli studio, które w początkowym okresie dało się poznać głównie za sprawą kilku odsłon serii strzelanin taktycznych Spec Ops. Z oświadczenia dostępnego na oficjalnej stronie internetowej wynika, że właściciele Zombie Studios przechodzą na emeryturę i nic nie wskazuje na to, by miało to związek z jakimikolwiek problemami finansowymi lub organizacyjnymi. Zespół dziękuję wszystkim fanom za dotychczasowe wsparcie, a także pracownikom za oddanie i pasję w swoich działaniach. Ostatnią produkcją dewelopera był wydany w ubiegłym roku pierwszoosobowy horror Daylight, który jednak nie został przyjęty zbyt dobrze i zebrał niskie oceny (4.5/10 w serwisie gry-online.pl).

Warto przy tym wszystkim zaznaczyć, że jednocześnie utworzone zostało studio Builder Box, w skład którego wchodzą dotychczasowi pracownicy Zombie Studios. Nowo utworzony zespół deweloperski uzyskał wszystkie prawa do darmowej strzelaniny Blacklight Retribution, która nadal będzie wspierana przez tą samą ekipę ludzi, tyle że zatrudnioną od tej pory w ramach Builder Box. Tytuł będzie więc nadal otrzymywał aktualizacje, a ewentualne kolejne produkcje będą tworzone przez znany i zgrany zespół.