Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lipca 2018, 10:29

autor: Aquma

Zobacz zwiastun Fallout: Miami – ambitnego moda do Fallouta 4

W sieci pojawił się zwiastun Fallout: Miami – powstającego dużego moda do Fallouta 4, w którym otrzymamy możliwość zwiedzenia jednego z największych miast na Florydzie.

Fallout: Miami z atrakcyjnym zwiastunem. - Zobacz zwiastun Fallout: Miami – ambitnego moda do Fallouta 4 - wiadomość - 2018-07-25
Fallout: Miami z atrakcyjnym zwiastunem.

W serwisie YouTube można obejrzeć kilkuminutowy zwiastun Fallout: Miami – ambitnego moda do Fallouta 4, którego akcja rozgrywa się w tytułowym mieście, w południowo-wschodniej części dawnego stanu Floryda. Wspomniana modyfikacja należy do kategorii „totalnych konwersji” – inaczej mówiąc zmienia nie do poznania praktycznie całą grę. Mod zaoferuje zupełnie nowy wątek fabularny (skupiający się na rozwiązaniu zagadki znikających ludzi), zadania, ekwipunek oraz towarzyszy, a także sporych rozmiarów teren do eksplorowania.

Zniszczona metropolia, którą przyjdzie nam zwiedzać w Fallout: Miami została podzielona na kilka odmiennych dzielnic. Meridian to dom dawnej klasy robotniczej – znajdziemy w nim opuszczone faktorie, zapewne pełne ciekawostek i historii. Z kolei Atlantic będzie składającym się z dwóch części dystryktem, w którym umiejscowiona jest znakomita większość hoteli – w tym sławne na całym świecie hotel/kasyno Sunshine.

Nieco podobną rolę pełni plaża zlokalizowana w Sheridan (choć na zachód od niej znajdziemy także liczne domostwa zwykłych ludzi). Maimon to dawna dzielnica uniwersytecka, zaś Bayshore stanowi dawne miejsce zamieszkania bogaczy (wraz z nieodłącznymi polami golfowymi). Wizerunek miasta dopełniają Downtown oraz Flamingo. Pierwsza z dzielnic stanowi (niegdyś) bijące serce Miami, pełne barów, restauracji i kin, a także budynków urzędowych, takich jak ratusz. Drugie miejsce to spokojniejsza strona metropolii – dystrykt wypełniają domy opieki i jachtkluby.

Zniszczone Miami potrafi zachwycić.
Zniszczone Miami potrafi zachwycić.

Trzeba przyznać, że efekt pracy twórców Fallout: Miami naprawdę robi wrażenie – nietrudno byłoby pomylić zwiastun tej modyfikacji z trailerem dowolnego, płatnego dodatku do Fallouta 4. Czy podobnie będzie z ostateczną wersją samego moda? Trudno powiedzieć. Pozostaje nam trzymać kciuki za autorów – kto wie, może stworzona przez nich metropolia okaże się miejscem ciekawszym od znanego z podstawki Bostonu?

  1. Recenzja gry Fallout 4 - Czas apokalipsy
  2. Fallout: Miami – strona oficjalna