Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 grudnia 2009, 11:00

Zobacz grafiki koncepcyjne dyrektora artystycznego firmy Crytek

Maciej Kuciara – dyrektor artystyczny w firmie Crytek, znanej szerzej z wyprodukowania pierwszej odsłony Far Cry, marki Crysis oraz silnika CryENGINE – opublikował na łamach forum dyskusyjnego serwisu ConceptArt.org szereg grafik koncepcyjnych stworzonych w ostatnich latach z myślą o projektach niemieckiego dewelopera.

Maciej Kuciara – dyrektor artystyczny w firmie Crytek, znanej szerzej z wyprodukowania pierwszej odsłony Far Cry, marki Crysis oraz silnika CryENGINE – opublikował na łamach forum dyskusyjnego serwisu ConceptArt.org szereg grafik koncepcyjnych stworzonych w ostatnich latach z myślą o projektach niemieckiego dewelopera

Maciej zaznaczył, że większość z nich nie znalazła zastosowania w produkcjach Cryteka w takiej formie, jaką możemy podziwiać poniżej. Poddano je bowiem znaczącym modyfikacjom bądź też zupełnie z nich zrezygnowano.

Zobacz grafiki koncepcyjne dyrektora artystycznego firmy Crytek - ilustracja #1
Zobacz grafiki koncepcyjne dyrektora artystycznego firmy Crytek - ilustracja #2

Polski grafik nie zdradził oczywiście żadnych istotnych szczegółów, na podstawie których moglibyśmy wyciągnąć jakieś sensowne wnioski. Nie wiemy zatem, czy zaprezentowane koncepty można powiązać z jakąś nową produkcją twórców Crysisa.

Większość materiałów opatrzono podpisami, sugerującymi, że powstały w 2007 i 2008 roku. Z tego też względu powinniśmy je raczej traktować jako swoistą ciekawostkę.

Zobacz grafiki koncepcyjne dyrektora artystycznego firmy Crytek - ilustracja #3
Zobacz grafiki koncepcyjne dyrektora artystycznego firmy Crytek - ilustracja #4

O tym, że Crytek zajmuje się developingiem nowej marki (i nie jest to Crysis 2) wiemy od blisko dwóch miesięcy. Mianowicie, na początku października dowiedzieliśmy się, że projekt został zlecony brytyjskiemu oddziałowi firmypowstałemu na zgliszczach wykupionego studia Free Radical Design. Gra ma należeć do gatunku strzelanin FPP. Z uwagi na przesunięcie czasowe oraz fakt, że Maciej Kuciera rezyduje w Niemczech, nie powinniśmy raczej łączyć jego twórczości z działalnością powołanego w tym roku Crytek UK.

Główny oddział firmy Crytek pracuje aktualnie nad drugą odsłoną bardzo udanej strzelaniny Crysis. Produkcja zostanie wydana na pecetach oraz konsolach Xbox 360 i PlayStation 3. Jest to zasługą tworzenia gry w oparciu na trzeciej generacji silnika CryENGINE. Jednocześnie od połowy października Crytek prowadzi już sprzedaż licencji, uprawniających nabywców do korzystania z tejże platformy.