Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 czerwca 2018, 09:05

autor: Aquma

Zobacz gameplay z remake’u Resident Evil 2

W serwisie YouTube można zobaczyć kilkunastominutowy gameplay z tworzonego przez firmę Capcom remake’u kultowego survival horroru – Resident Evil 2.

Do Racoon City wrócimy w styczniu 2019 r. - Zobacz gameplay z remake’u Resident Evil 2 - wiadomość - 2018-06-13
Do Racoon City wrócimy w styczniu 2019 r.

W sieci wylądował 13-minutowy materiał z rozgrywki z przygotowywanego przez firmę Capcom remake’u klasycznego survival horroru – Resident Evil 2. Widzimy na nim Leona S. Kennedy’ego przemierzającego opuszczoną stację policyjną Racoon City. W oczy rzucają się przede wszystkim wykonana kompletnie od zera oprawa graficzna, nowy sposób działania kamery oraz mocno zmieniony system walki.

Oryginalne Resident Evil 2 to kultowa gra, która ukazała się w 1998 roku na komputerach PC oraz pierwszej konsoli PlayStation (potem tytuł ten pojawił się także na wielu innych platformach, takich jak PlayStation 3, PlayStation Portable, PlayStation Vita czy GameCube). W produkcji wcielamy się w dwie postacie – wspomnianego już Leona S. Kennedy’ego oraz Claire Redfield, która w zniszczonym przez zombie miasteczku stara się odnaleźć swojego zaginionego brata. Gra zachwyciła recenzentów oraz fanów survival horroru i do dziś jest uważana za jeden z najlepszych tytułów w tym gatunku.

Prace nad odświeżoną wersją Resident Evil 2 zostały oficjalnie ogłoszone w sierpniu 2015 roku, zaś kilka miesięcy później – w grudniu – dowiedzieliśmy się, że gra nie będzie jedynie remasterem, a pełnoprawnym remake’iem. Na pierwszy zwiastun omawianej produkcji przyszło nam poczekać niemal trzy lata – został on zaprezentowany w czasie konferencji Sony na E3 2018. Gra pojawi się na rynku 25 stycznia 2019 roku w wersjach na PS4, PC i Xboksa One.

  1. Konferencja Sony na E3 2018 – podsumowanie
  2. Capcom – strona oficjalna