Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 lutego 2018, 10:40

Zobacz fragmenty gameplayu z Call of Cthulhu

Serwis Gamesworld zaprezentował pięciominutowy film z fragmentami gameplayu z Call of Cthulhu – mrocznej przygodowej gry akcji od studia Cyanide. Tytuł oparty na twórczości H.P. Lovecrafta ma zadebiutować w tym roku.

Odważysz się iść dalej? - Zobacz fragmenty gameplayu z Call of Cthulhu - wiadomość - 2018-02-16
Odważysz się iść dalej?

Niestety, z niewiadomych przyczyn serwis Gamesworld usunął ze swojego oficjalnego kanału film z fragmentami gameplayu z Call of Cthulhu. Czujnym internautom udało się go jednak zachować.

Call of Cthulhu jest niecierpliwie wyczekiwane przez rzeszę miłośników twórczości H.P. Lovecrafta na całym świecie. Zapowiedziana ponad cztery lata temu przygodowa gra akcji z elementami horroru miała ukazać się pierwotnie pod koniec ubiegłego roku. Z niewiadomych przyczyn premierę ostatecznie przesunięto. Twórcy ze studia Cyanide i wydawca, Focus Home Interactive, nie zapomnieli jednak o fanach „rybowatych” i wciąż niewyspanych Wielkich Przedwiecznych. Za pośrednictwem niemieckiego serwisu Gamesworld opublikowali oni pięciominutowy film prezentujący fragmenty gameplayu z nadchodzącej produkcji. Można go obejrzeć poniżej.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy podczas seansu, jest klimat. Twórcom całkiem nieźle udało się oddać specyficzną atmosferę historii stworzonych przez amerykańskiego pisarza i jego następców. W grze przenosimy się do ponurego, nadmorskiego miasteczka spowitego dziwną, zielonkawą poświatą, która mocno odrealnia otoczenie. Po rybackiej osadzie, a zwłaszcza w pobliskiej tawernie, snują się mieszkańcy – w przeważającej większości typy, których raczej nie chcielibyśmy spotkać w ciemnej alejce. W takich warunkach prowadzenie śledztwa dotyczącego morderstwa pewnej popularnej artystki bez wątpienia nie będzie należało do rzeczy prostych.

Call of Cthulhu to nie zabawa dla osób o słabych nerwach. - Zobacz fragmenty gameplayu z Call of Cthulhu - wiadomość - 2018-02-16
Call of Cthulhu to nie zabawa dla osób o słabych nerwach.

Fragmenty rozgrywki prezentują również ciekawą mechanikę rozwoju bohatera. W trakcie dochodzenia sterowany przez nas prywatny detektyw, wzorem RPG-ów, zdobywa doświadczenie. Po zgromadzeniu odpowiedniej ilości otrzymuje tzw. Character Points, które można wydać na ulepszenie umiejętności. Wśród nich znajduje się chociażby otwieranie zamków, perswazja, plotkowanie i obserwacja. Rozwinąć można również wiedzę, między innymi na tematy medyczne oraz okultystyczne. Bohater opisze pewne elementy otoczenia tylko wówczas, gdy jego wskaźniki będą na odpowiednim poziomie.

Nie pozostaje zatem nic innego, jak czekać na oficjalne ogłoszenie daty premiery Call of Cthulhu. Tytuł ma ukazać się w tym roku. Na razie trzeba się uzbroić w cierpliwość i nie ulegać podszeptom Wielkich Przedwiecznych.