Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2014, 19:45

Znamy datę premiery Elite: Dangerous

Poznaliśmy oficjalną datę premiery kosmicznego symulatora Elite: Dangerous. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, produkcja zadebiutuje jeszcze w tym roku, a dokładnie w połowie grudnia. Tytuł ukaże się wyłącznie na komputerach PC.

Producenci są pewni, że dotrzymają grudniowego terminu premeiry - Znamy datę premiery Elite: Dangerous - wiadomość - 2014-11-07
Producenci są pewni, że dotrzymają grudniowego terminu premeiry

W rozmowie z serwisem Eurogamer, szef studia Frontier Developments, David Braben, przedstawił oficjalną datę debiutu kosmicznego symulatora Elite: Dangerous. Wyznaczono ja na 16 grudnia tego roku. Tytuł ukaże się wówczas wyłącznie na komputerach PC. W ostatnim roku wczesne wersje Elite były intensywnie testowane przez deweloperów oraz graczy, zaledwie pod koniec października gra weszła w trzecią fazę bety. Mimo tego morderczego tempa prac, Braben jest pewny, że jego zespołowi uda dotrzymać się obiecanego terminu. Producenci tytułu zdecydowali się bowiem odrzucić kuszącą propozycję wprowadzanie do gry w nieskończoność kolejnych elementów, skupiając się na dopracowaniu już obecnych i działających.

Szef Frontier Developments zdradził również, że oryginalny budżet gry wynosił 8 milionów funtów (ok. 43 miliony złotych), z czego tylko 1,5 miliona pochodziło od samych graczy, którzy w styczniu 2013 roku wsparli projekt Elite: Dangerous w serwisie Kickstarter. Mimo, że producenci nie zdecydowali się na nawiązanie współpracy z wydawcą, przez ostatnie dwa lata udało im się jeszcze dodatkowo zwiększyć tę kwotę.

Braben zauważył również, że brak wydawcy pozwolił na podjęcie pewnych ryzykownych i pracochłonnych decyzji, takich jak wprowadzenie szerokiego wsparcia dla okularów Oculus Rift, które pojawiło się już w wersji alfa. Deweloper podzielił się ciekawostką, że z urządzenia korzysta około 10% wszystkich beta-testerów.

Elite: Dangerous w wersji cyfrowej można kupić na oficjalnej stronie gry. Sugerowana cena produkcji to 40 euro (ok. 160 zł). Deweloperzy obiecali, ze w przyszłości doczeka się ona pełnoprawnej polskiej wersji językowej.

Elite: Dangerous jest czwartą częścią serii legendarnych symulatorów kosmicznych. Akcja produkcji rozgrywa się w odległej przyszłości, a gracz wciela się w początkującego pilota statku kosmicznego. Gra oferuje otwarty świat i ogrom potencjalnych możliwości oraz decyzji, które będą miały swoje konsekwencje, wpływając na ekonomię i politykę świata.

  1. Graliśmy w Elite: Dangerous - największego konkurenta Star Citizena
  2. Oficjalna strona gry Elite: Dangerous