Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2014, 19:32

autor: Krzysztof "Renox" Nieradko

Little Big Adventure za darmo w serwisie GOG przez najbliższe kilkanaście godzin

Serwis GOG.com zorganizował ciekawą promocję, obok której fani gier przygodowych nie przejdą obojętnie. Przez najbliższe kilkanaście godzin (do jutra do godziny 9:00) za pośrednictwem platformy cyfrowej dystrybucji autorstwa CD Projekt gracze będą mogli pobrać całkowicie za darmo wydane w 1995 roku Little Big Adventure.

Little Big Adventure za darmo na GOG.com przez najbliższe godziny. - Little Big Adventure za darmo w serwisie GOG przez najbliższe kilkanaście godzin - wiadomość - 2014-11-07
Little Big Adventure za darmo na GOG.com przez najbliższe godziny.
W skrócie o Little Big Adventure:
  • Producent: Adeline Software International
  • Wydawca: Electronic Arts
  • Gatunek: gry przygodowe
  • Data wydania: 12 lipca 1995
  • Platformy: PC

Przez najbliższe niecałe 14 godzin na fanów gier przygodowych czekać będzie nie lada promocja. Serwis GOG.com, chcąc w jakiś sposób uczcić nową, francuskojęzyczną wersję serwisu, umożliwia w podanym przedziale czasowym pobranie całkowicie za darmo prawdziwego klejnotu jeśli chodzi o gatunek przygodówek – wydanego w 1995 roku przez ekipę tej właśnie narodowości Little Big Adventure (znanego również jako Relentless: Twinsen's Adventure). Zainteresowani muszą jedynie posiadać aktywne konto w serwisie stworzonym przez polskie CD Projekt i oczywiście umieścić wspomnianą produkcję w swojej wirtualnej bibliotece dostatecznie szybko. Warto dodać również, że trwa także 75-procentowa obniżka na drugą odsłonę cyklu, Little Big Adventure 2.

Jeśli zaś chodzi o samą grę, warto przypomnieć, że stworzona została ona w wersji PC 19 lat temu przez francuskie studio Adeline Software International. Całość zrealizowana została w konwencji action/adventure, chociaż niewątpliwie znaleźć można tu więcej akcji niż przygody. Podczas zabawy gracz wciela się w postać młodego przedstawiciela rasy Quetch, Twinsena, którego zadaniem jest wydostanie się z kompleksu więziennego, odnalezienie porwanej przez sługusów panującego tyrana FunFrocka, żony i raz na zawsze powstrzymanie wspomnianego szalonego naukowca.

Na początku 2012 roku pisaliśmy o opracowywanym wówczas remake’u pierwszej części omawianego tytułu. Od tamtej pory jednak jakichś bardziej interesujących informacji na ten temat zabrakło, dlatego też ewentualna data pojawienia się w dystrybucji odświeżonej wersji bohatera niniejszej nowinki pozostaje zagadką.