filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 4 października 2022, 09:49

autor: Marcin Nic

Znaleziono scenarzystę Avengers: Secret Wars, jest kluczowy w Sadze Multiwersum

Zakończenie szóstej fazy MCU coraz bardziej nabiera kształtów. Całkiem niedawno poznaliśmy scenarzystę Avengers: The Kang Dynasty, a teraz wiemy już, kto będzie odpowiedzialny za napisanie scenariusza do Avengers: Secret Wars.

Źródło fot. Loki; Kate Herron; Marvel Studios; 2021
i

Avengers: The Kang Dynasty oraz Avengers: Secret Wars to prawdopodobnie najbardziej wyczekiwane filmy Sagi Multiwersum. Wszak obydwie produkcje mają za zadanie zamknąć budowaną na przestrzeni trzech faz historię.

Konkluzją będzie ostateczna walka z nowym wielkim złoczyńcą, którym będzie Kang Zdobywca. Jeden z jego wariantów widzowie poznali w serialu Loki. Jak na razie informacje na temat piątej i szóstej części Avengers są szczątkowe, jednak z każdym mijającym tygodniem fani dostają kolejne nowości.

Disney+ kupisz tutaj

Stosunkowo niedawno dowiedzieliśmy się, że za Avengers: The Kang Dynasty odpowiedzialni będą Destin Daniel Cretton oraz Jeff Loveness, którzy zostali mianowani odpowiednio reżyserem oraz scenarzystą. Najnowsze informacje dotyczą Avengers: Secret Wars i dzięki nim wiemy, że za napisanie scenariusza odpowiedzialny będzie Michael Waldron (via Variety).

Będzie to więc powrót scenarzysty do MCU, bowiem ma on już na swoim koncie prace nad Lokim oraz Doktorem Strange’em w multiwersum obłędu. Wydaje się więc, że jest to idealny kandydat na to stanowisko, bowiem jak już wiemy, koncept multiwersum ma mieć niebagatelne znaczenie w kończących szóstą fazę filmach.

Trzeba przyznać, że przed Michaelem Waldronem naprawdę trudne zadanie. Będzie on musiał spiąć w całość wszystkie dotychczasowe filmy należące do Sagi Multiwersum. Przede wszystkim musi on stworzyć spójną historię, która dorówna swoim rozmachem wydarzeniom pokazanym w Infinity War oraz Endgame.

O to może być trudno, bowiem Thanos wprowadzany był na przestrzeni kilku lat, a jego pojawienie się na wielkim ekranie budowane było z każdym kolejnym filmem. Jednak komiksowe Secret Wars to wydarzenie równie wielkie i Michael Waldron raczej nie powinien mieć najmniejszych problemów z dostosowaniem tej historii do warunków panujących obecnie w MCU.

Jednak na efekty jego pracy trzeba będzie niestety trochę poczekać. Zarówno Avengers: The Kang Dynasty oraz Avengers: Secret Wars zadebiutują dopiero w 2025 roku. Druga z tych produkcji nie ma jeszcze oficjalnie reżysera, jednak według doniesień ma nim zostać Ryan Coogler.

Marcin Nic

Marcin Nic

Przygodę z pisaniem zaczął na nieistniejącym już Mobilnym Świecie. Następnie tułał się po różnych serwisach technologicznych. Chociaż nie jest typowym graczem, a na jego komputerze znajduje się tylko Football Manager, w końcu wylądował w GRYOnline.pl. Nie ma dnia, w którym nie oglądałby recenzji nowych smartfonów, dlatego początkowo pisał o wszelkiego rodzaju technologii. Z czasem jednak przeniósł swoje zainteresowania bardziej w kierunku kinematografii. Miłośnik NBA, który uważa, że Michael Jordan jest lepszy od LeBrona Jamesa, a koszykówka z lat 90-tych była przyjemniejsza dla oka.

więcej