filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 września 2022, 15:11

Wiemy, kto napisze Avengers: The Kang Dynasty

Wybrano scenarzystę Avengers: The Kang Dynasty, czyli jednego z dwóch filmów kończących Sagę Multiwersum. Jest to osoba, która pracowała wcześniej nad innym dziełem Marvela.

Avengers: The Kang Dynasty; Destin Daniel Cretton; Marvel Studios; 2025

Każdy fan Marvela zapewne z niecierpliwością wyczekuje dalszego rozwoju historii związanej z multiwersum. Kevin Feige, dyrektor studia, ogłosił podczas Comic-Conu w San Diego, że filmowa szósta faza będzie zamknięciem obecnej sagi. Na zakończenie mają składać się Avengers: The Kang Dynasty oraz Avengers: Secret Wars. Za pierwszy z tych obrazów odpowiedzialny będzie Destin Daniel Cretton. Reżyser miał wcześniej okazję pracować dla Marvela przy obrazie Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni.

Do tej pory nieznany pozostawał scenarzysta The Kang Dynasty, jednakże, jak donosi Deadline, ma nim być Jeff Loveness. Twórca scenariusza do filmu Ant-Man and the Wasp: Quantumania znany jest przede wszystkim ze swoich dokonań komediowych. Napisał siedem odcinków Miracle Workers, sześć odcinków Ricka i Morty’ego oraz liczne krótkometrażowe filmy komediowe. Oprócz tego odegrał epizodyczną rolę w The Office i wystąpił kilkukrotnie w skeczach w programie Jimmy Kimmel Live!

Obecnie niewiele jest informacji na temat fabuły The Kang Dynasty, jednakże śmiało można założyć, że Kang Zdobywca będzie jedną z kluczowych postaci. Odgrywający go Jonathan Majors pojawił się już w pierwszym sezonie Lokiego jako He Who Remains, czyli wariant Kanga. Odizolował on wszystkie pozostałe warianty mogące stać się lub będące Kangiem, gdyż wiedział, do czego może doprowadzić ich wiedza o multiwersum. Majors wcieli się także w Kanga Zdobywcę w najnowszym filmie o Ant-Manie.

Kevin Feige w rozmowie z ComicBook.com w lipcu wypowiedział się na temat nowego złoczyńcy słowami:

Kocham fakt, że [Kang] jest totalnie inny niż Thanos. Nie chodzi tu o większego i bardziej fioletowego gościa w hełmie. Kang taki nie jest. To zupełnie inny typ złoczyńcy, a fakt, że jest wieloma różnymi postaciami, jest tym, co uważam za najbardziej ekscytujące i wyróżniające go na tle innych.

Ant-Man and the Wasp: Quantumania trafi do kin 17 lutego 2023 roku i rozpocznie fazę piątą. Premiera Avengers: The Kang Dynasty odbędzie się 2 maja 2025 roku, zaś Avengers: Secret Wars zakończy Sagę Multiwersum 7 listopada 2025 roku. Czy myślicie, że wybór Jeffa Lovenessa na scenarzystę jest właściwy?

Karolina Myślińska

Karolina Myślińska

Medio- i groznawczyni z wykształcenia. Na łamach GRYOnline.pl pisze głównie o wydarzeniach ze świata filmów, seriali czy gier. Pasjonuje ją szeroko pojęta popkultura, w szczególności muzyka i kino, choć ostatecznie to grom wideo poświęciła swoją akademicką karierę. Jest wielką fanką Pokémonów, co udowadnia znajomością każdego z 905 stworków i nałogowym graniem w Pokémon GO. Od zawsze miała wiele do powiedzenia o konsumowanych przez siebie tekstach kultury i pewnego dnia postanowiła zrobić z tego użytek, próbując sił w dziennikarstwie. Ponadto interesuje się anime, sztuką i digital paintingiem, a wolne chwile spędza na rysowaniu. Jeśli w Twojej okolicy jest jakiś festiwal muzyki lub fantastyki, to prawdopodobnie ją na nim spotkasz. Możliwe nawet, że w roli wolontariusza.

więcej