Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 15 września 2022, 14:10

autor: Kamil "grim_reaper" Kleszyk

Disney Plus powinien kosztować jeszcze więcej, pomimo wzrostu cen - twierdzi prezes Disneya

Prezes Disneya, Bob Chapek, twierdzi, że mimo podwyżek cen subskrypcji Disney+, te są wciąż zaniżone w stosunku do oferty platformy.

Fot.: Disney+, materiały prasowe, źródło: Disney.com.

Platforma Disney+ wystartowała w 2019 roku z planem szybkiej ekspansji na rynku streamingu. Aby jednak tak się stało, władze korporacji Myszki Miki musiały zaoferować, oprócz ciekawej oferty programowej, mocno konkurencyjną cenę subskrypcji. Trzeba przyznać, że ówczesna opłata wynosząca 6,99 dolarów za możliwość oglądania światowych produkcji, była wręcz zabójcza dla rywali. Niestety, wszystko wskazuje na to, że ową cenę możemy już powoli przywoływać w kategorii miłego wspomnienia.

Disney+ kupisz tutaj

Jakiś czas temu wspominaliśmy o tym, że włodarze platformy Disney+ pracują nad nową ofertą, która zakłada m.in. podwyżkę opłat za subskrypcję. Wedle raportów miesięczny pakiet z reklamami będzie kosztować 7,99 dolarów. Z kolei możliwość oglądania ulubionych filmów bez wspomnianych przerywników wyceniona zostanie na 10,99 dolarów. W chwili pisania tej wiadomości nie wiemy, jakie kwoty będą dotyczyć naszego kraju.

Co ciekawe, mimo owej podwyżki zaplanowanej na czwarty kwartał tego roku, dyrektor generalny Disneya, Bob Chapek, stwierdził, że cena miesięcznej subskrypcji platformy Disney+ jest o wiele za niska w stosunku do oferty, którą daje widzom (via Variety).

Myślę, że jesteśmy zdecydowanie za nisko wyceniani w stosunku do wartości, jaką zapewniamy – ogłosił CEO firmy podczas Communacopia + Technology Conference 2022.

Warto nadmienić, że na dzień 2 lipca Disney mógł pochwalić się ponad 221 mln subskrypcji z Disney+, ESPN+ i Hulu. Jednakże średnio firma generuje z nich znacznie niższe przychody niż rywale tacy jak Netflix. Według szefa korporacji poprawa rentowności subskrypcyjnej jest priorytetem spółki.

Biorąc pod uwagę wypowiedzi prezesa Disneya, należy się spodziewać, że gigant VOD nie powiedział jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o podwyżki.

Zapraszamy Was na nasz kanał na YouTube – tvfilmy, który jest poświęcony zagadnieniom związanym z filmami i serialami. Znajdziecie tam liczne ciekawostki, fakty, historie z planu i opinie.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Zamiast obliczać, ile Ala ma kotów, wolał zamykać się w swoim świecie i wymyślać nowe historie ulubionego anime – Dragon Ball. Po latach nauki przyszedł czas stagnacji, którą wolał nazywać „szukaniem życiowego celu”. Wypatrując przeznaczenia w trakcie 58. seansu ukochanej Szklanej pułapki, postanowił – niczym John McCLane – zawalczyć o lepszą przyszłość. Z pomocą przyszła redakcja Gry-Online.pl, która przyjęła go pod swoje skrzydła. Jako że autor jest świeżakiem w newsroomie, nie ma jeszcze docelowej tematyki na jakiej chce się skupić (mimo że podstępny Łosiu wabi go w mroki gamingu). Możecie się zatem spodziewać od „Ponurego Żniwiarza” newsa o symulatorze rolnictwa, jak i wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Jeśli kiedykolwiek usłyszycie, że granie na konsoli i oglądanie filmów do niczego nie doprowadzi – przypomnijcie sobie Kamila.

więcej