Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 września 2022, 13:50

Mojang pyta, jak ulepszyć Minecrafta, i wzbudza niedowierzanie

Studio Mojang przygotowało ankietę, która ma pomóc poprawić Minecrafta. Jednakże fani popularnego sandboksa nie wierzą w szczerość intencji dewelopera.

Źródło: Mojang Studios.

Minecraft co roku otrzymuje rozmaite poprawki oraz nową zawartość, choć skala tychże nie zawsze jest wystarczająca dla graczy. Być może ostatnie narzekania są powodem, dla których studio Mojang przygotowało ankietę, mającą pomóc twórcom poprawić Minecrafta zgodnie z oczekiwaniami fanów.

Gracze Minecrafta krytykują tworców

Przynajmniej taki jest zamysł twórców, ale społeczność skupiona na podforum gry w serwisie Reddit nie dowierza deweloperowi. Gracze wciąż są rozgoryczeni po reakcji – czy raczej jej braku – na krytykę nowego systemu moderacji.

W Minecrafta zagrasz w PC Game Passie – subskrypcję kupisz tutaj

Miesiąc temu rozgorzała dyskusja na temat elementów, które powinny zniknąć z Minecrafta i to właśnie ta nowość okazała się najbardziej znienawidzona przez graczy. Tymczasem Mojang w zasadzie nie odniósł się do tej kwestii – jedynie potwierdził, że zmiana ta nie podlega dyskusji. Nie inaczej jest w nowej ankiecie, w której ani słowem nie wspomniano o systemie moderacji, co nie uszło uwadze internautów.

Ankieta bez znaczenia?

Z tego powodu użytkownicy Reddita mają wątpliwości co do faktycznego znaczenia ankiety, która – jak piszą niektórzy – jest raczej badaniem demograficznym, niż próbą pozyskania opinii graczy w celu naprawienia gry.

Niemniej cześć graczy nie tylko wypełniła ankietę, ale też zostawiła wpisy na Reddicie z uwagami (i krytyką, bo nawet co bardziej opanowani i ugodowi gracze nie zostawiają na Mojangu suchej nitki). Formularz pozostanie dostępny do 22 września, przy czym mogą wypełnić go tylko osoby powyżej 18 roku życia.

W ankiecie Mojang wskazuje na garść istotnych kwestii, w tym różnice w grze na różnych platformach, obecność i usuwanie błędów oraz stabilne działanie gry.

ZASTRZEŻENIE

Firma GRY-OnLine S.A. otrzymuje prowizję od wybranych sklepów, których oferty prezentowane są powyżej. Dołożyliśmy jednak wszelkich starań, żeby wybrać tylko ciekawe promocje – przede wszystkim chcemy publikować najlepsze oferty na sprzęt, gadżety i gry.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej